Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Két ember hogy jön ki egy...

Két ember hogy jön ki egy hónapban 60ezer ft-ból?

Figyelt kérdés
Ebből a havi kajálást, tisztálkodást, esetleges ruházkodást, esetleges gyógyszert...kellene fedezni. A rezsi nem ebből menne. Kényelmesen ki lehet belőle jönni, vagy megszorítással, spórolással? Azért nem a pénzügy kat.ba írtam, mert itt jobban megfordulnak a háziasszonyok. Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 7. 17:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mi négyen vagyunk, havonta 120ezer megy el kajára, méghozzá spórolni sem kell, minden nap húsétel is van, gyümölcs is van itthon mindig. Szerintem ketten hatvanból kényelmesen ki fogtok jönni.
2011. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kényelmesen szerintem véletlenül se! Nekünk ketten kb. 30 ezer a kaja és nem eszünk mannát mannával. A párom múltkor beteg volt két gyógyszerért fizettem 4200 forintot! Ha még erre jön a tisztálkodás, takarítószerek, ruha.... Á kizárt. Max. ha nem éltek, csak ültök otthon és nézitek egymást. Annak meg mi értelme van?
2011. júl. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

De miért kéne otthon ülni és nézni egymást? :) Én írtam, hogy jövünk ki (jóó hosszan), és emellett bőven belefér némi szórakozás is. Pl. havonta megyünk színházba vagy operába, persze a karzatra, de az is teljesen jó, ez fejenként egy ezres. Moziba csak akkor megyünk, ha 3d film érdekel minket, ez évente max. 2 alkalom. Én koncertekre szoktam járni a müpába, mivel van diákigazolványom, az 500 Ft alkalmanként. Havi 1-2 alkalommal szoktam menni. Egy héten egyszer össze szoktunk ülni a barátokkal valamelyikünk lakásában, iszogatunk és játszunk. Ez gyakorlatilag semmibe nem kerül (viszünk valami enni- vagy innivalót, de azt otthon is fogyasztanánk), kivéve ha rákapnak a srácok az iddogálásra, az 1-2 ezret elvisz.

Van egy énekes barátnőm, az ő koncertjeire mindig ingyen el tudunk menni.

De például most a hétvégét a szüleimmel fogom tölteni, elmegyünk kirándulni, valahol megalszunk az erdőben, sütünk halat, és másnap vissza. Ez a program megint csak semmibe nem kerül. És lényegében megvan a szüleimmel való nyaralás.


Oké aláírom, Tunéziába nem fogunk egyhamar eljutni, de azért az eléggé erős túlzás, hogy csak otthon ül az ember és nézi a másikat :) Ha jól számolom, átlagosan olyan havi 5 ezret költünk szórakozásra. Ebből megvan heti 1-2 program a páromnak (ő szeret kikapcsolódásképp a gépen játszani, ritkábban igényli az elmászkálást), heti 2-3 program nekem. És akkor még a barátnős Duna-parti sétákat, vártúrát, itthoni közös sütisütést, cseresznyeszedést, önkénteskedést még nem is említettük :)


Az a lényeg szerintem, hogy szemléletet kell váltani, ahelyett, hogy "jaj, semmire nincs pénzem" azt kell inkább gondolni, hogys "na hova is mehetnénk, mit is csinálhatnánk". Lehetőség egy csomó van, én most csak azt írtam le, amit mi csinálunk, de ezen felül is lehet csinálni sok más egyebet :)

2011. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "megélhetési tapasztalatokat". A bevásárlási tanácsokat pedig külön köszönöm.:)

Azt hiszem az olvasattak alapján, meg lesz ez, kis kompromisszumokkal. Elveszünk innen, több fog oda jutni:) Pl. megelékszünk a tescos és hasonló olcsó tisztálkodási és tisztító szerekkel, így több jut kajára, és minden másra. Szerencsére kajából sem vagyunk luxus kategóriásak. Igaz, a párom ragaszkodik, hogy valami hús mindig legyen az ebédben, de szerencsére neki már pl. a virsli is kielégíti a húsigényét.:)A ruha, gyógyszer pedig valóban nem minden hónapos kiadás.

2011. júl. 8. 09:44
 15/16 A kérdező kommentje:

Valójában mi a bulizásra nem tartunk igényt. Ahányszor szeretnénk, annyi biztos ki is jön belőle. Inkább a társaság, barátok, bőven elég kikapcsolódásnak. De ez pedig ahogy az előző irta, nem kerül sokba.:) ( össze jönni egyikőnknél, valahova beülni, meginni valamit, de ez sem sok, hisz nem éjszakába nyúló bulizás, ismerős telkére néhányan kimegyünk ...)

Pehát ez az egy, amitől nem tartok, a besavanyodás, az unalom.

2011. júl. 8. 09:58
 16/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem ketten hatvanból kényelmesen ki fogtok jönni."

"Kényelmesen szerintem véletlenül se! Nekünk ketten kb. 30 ezer a kaja és nem eszünk mannát mannával."


Nem értem a logikát. Ha ketten 30-ból épp hogy kijöttök, akkor ha a duplája, 60 lenne kettőtökre, akkor nem jönnétek ki kényelmesebben?

2011. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!