Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözési tippek, tanácsok?

Költözési tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

Anyámmal lakom, de az évek alatt annyira negatív irányba változott, hogy úgy érzem el kellene válni tőle.

Nem normális, embertelen viselkedése van az alkohol miatt, és egyre nehezebb elviselni. Tudnék mesélni rengeteget mi mindent megengedett már magának, ez idő alatt, de lassan kezdem megutálni.


Hogyan kell nekikezdeni egy különköltözésnek?


Munkám nincsen, magától értetődő módon kell hozzá egy fix bevétel az biztos.

Volna esetleg pár tippetek, hogy hogy lehet belekezdeni, egy különválásba?

23 éves vagyok.

Gondoltam már arra is, hogy külföldön próbálok boldogulni, szerintem nem lenne gond, ha találok munkát, vagy ismerőst aki kint van... Viszont van most egy komolynak tűnő kapcsolatom kialakulóban, amit ez gátolna, de lehet talán őt is érdekelné... Tanácstalan vagyok, lépni kellene, mert nem jó hosszú távon, hogy mindennap ideges vagyok a fentebb leírtak miatt...


2011. júl. 12. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmilyen tartalékod, akkor az úgy eléggé nehéz lesz..
2011. júl. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Munkahely és fix jövedelem nélkül hogyan gondolod az elköltözést?!...

Miből fizetnéd az albérletet, rezsiköltségeket, élelmiszereidet, ruháidat, szórakozásodat?!...


Külföldre sem tudsz kimenni pénz nélkül, ott is kell szállást, ennivalót fizetni és néhány hónapig ott is előfordulhat, hogy nem kapsz munkát...

2011. júl. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól írják a többiek, először munkát kell keresned idehaza. Ezzel te is tisztában vagy, de ezt neked kell meglépned, senki más nem tud munkát keresni helyetted. Csendben jelzem, hogy talán kevesebb lenne a konfliktus anyukáddal, ha a saját lábadra állnál.
2011. júl. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdd az egyszerűbb, és főleg olcsóbb megoldással:

Elmégy dolgozni, a fizetésednek kb. felét oda-adod a mamának, ez még mindig kevesebb, mint az albérlet havi díja + rezsi + kaja.

Ami marad, abból fedezed a ruházkodásodat és a szórakozást.

Ha még mindig marad, akkor azt félreteszed, hogy amikor majd valóban külön-költözöl, legyen miből megvásárolni azt a rengeteg mindent, ami egy saját háztartás vezetéséhez kell.

2011. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Vannak tartalékaim, tehát legfőképpen nem arra vagyok kíváncsi, hogy miből kell, mert ezzel tisztában vagyok.

És nem az okozza a problémát, hogy nem adok le neki, mert a számlák egy részét én fizetem, hanem ahogy írtam, komoly alkohol, és elmebajai vannak, amit nehéz tűrni már.

Arra vártam választ, hogy ha valakinek volt hasonló helyzete, az miként tudott ebből kilépni?

2011. júl. 12. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagykorú vagy! Keresel egy albit, összecsomagolod a ruháidat és egyéb személyes tárgyaidat. Ha van kocsid belepakolod, ha nincs megkéred egy haverodat és elköltözöl. A mamának szólsz, hogy majd jövök látogatni, és meg is teszed!
2011. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Keresel egy bérelhető lakást, ha bútorozott, akkor egyszerű dolgod van, mert csak a személyes cuccaidat kell elvinni, az meg párszor fordulva sima személygépkocsival megoldható. Ha bútorokat is kell vinned, érdemes költöztetőcéget megbízni, mert az összepakolástól kezdve az új lakás berendezéséig mindent megcsinálnak, te csak a fotelban ülve felügyeled. Ha a lakás már megvan, egyetlen nap alatt megoldható az egész.
2011. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát átérzem hogy milyen lehet neked, voltam hasonló helyzetben, meg nem 1 családot láttam így tönkre menni.


Legnehezebb és legfontosabb dolog egy viszonylag fix állást találni, ezzel szívunk a legtöbben, hogy mostanában kb gyakorlatot nem tudsz csinálni mert "jajj hát nekünk sincs munkánk, nem tudunk téged foglalkoztatni" szöveggel találkozol.

Közben keresni kell egy albérletet, ideiglenes lakcím, satöbbi, azután szépen elkezded elhordani a cuccaid és kész, onnantól hamar bele lehet jönni a saját életbe :)


Csak tényleg ez a nehéz az egészben hogy kell hozzá egy saját megélhetési forrás, onnantól olcsó albit lehet már nézni, és eleinte inkább csak azt vidd el ami feltétlenül kell, meg kell némi kapcsolatot is tartani az anyukáddal, hogy ha esetleg nem úgy jönnek össze a dolgok akkor ne az utcára kerülj hírtelen mindeneddel.

2011. júl. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom hogy költöztél már e de én nekem a legjobban Vattát tudom ajánlani :) Borsod megyében . Kis falú közel van hozzá Mezőkövesd és Miskolc és percenként járnak a buszok ! Van minden vagyis boltok meg sulik bár téged az most nem hiszem hogy érdekel .Ja és nem drága a házak sem :) [link] fontold meg !
2011. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!