Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Telekhatárra épült ház esetébe...

Telekhatárra épült ház esetében a ház mellé építettek esőelvezetőt (beton) az kinek a tulajdona? A ház tulajdonosé, vagy akinek a telkére építették? Ki tartsa rendben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az OTÉK mindössze ennyi ír erről:

37. paragrafus (3) Az oldalhatáron álló beépítési módú telken az oldalhatáron álló épület esetén, annak eresze a terepcsatlakozás felett legalább 2 m magasságban és legfeljebb 0,5 m-re a szomszédos ingatlanra átnyúlhat a csapadékvíz saját telekre való visszavezetésével.

2011. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezt én úgy értelmezem, hogy a háztulajdonos dolga és felelőssége a csapadék visszavezetése a saját telkére, ergo a beton elvezető is az ő tulajdona (bár maga a telekrész értelemszerűen nem)

De ez csak az én értelmezésem, remélem majd valaki szakavatottabb is hozzászól, mert engem is érdekel.

2011. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyetértek az előzővel. Ha nekem lenne ilyen elvezetőm, ami a szomszéd telkén van, akkor amikor karban kell tartani, akkor átkérezkednék a szomszédhoz, akkor amikor neki is megfelel, hogy megcsináljam.

Mert ha nem csinálom meg, az én falam ázik és megy tönkre. A szomszédtól meg nem kérhetem, hogy az én házam tartozékát ő tartsa rendbe.

De ez csak a személyes véleményem. Felén nem is engedélyezik a telekhatárra történő építést. Lehet, pont az ilyen vitás esetek elkerülése végett.

2011. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk az esővizet az én telkemen vezeti tovább,mert a beton véget ér a ház sarkán...
2011. júl. 13. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

"...legalább 2 m magasságban..."

A betonját is vigye a telkedről, meg a csapadékvizét is.

Rendes csatorna, ami a tetőhöz csatlakozik visszaviheti a vizet a saját telkére, aztán csináljon vele amit akar.

2011. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!