Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mobilházról mi a véleményetek?

Mobilházról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ingatlanbefektetési célra biztos hogy nem alkalmas, de egyébként nekem nagyon is szimpi. Csak telek kell hozzá, építési engedély meg ilyesmi nem. Egy olyan oldalon láttam, ahol nagyon sokféle volt bemutatva, a pihenő telekre való vityillótól, az állandó ott lakásra valóig. Használtat is lehet rendelni, az még olcsóbb. Őszintén szólva némelyik teraszosba beleszerettem. Olyanoknak nem való, akinek a háza státuszszimbólum, de nálam a lakályosság, otthonosság a szempont. Ez ugyan a benne élőtől függ elsősorban, de egy sötét udvari, vagy beázós, salétromos szükséglakásban nem nagyon valósítható meg. Akkor mégiscsak jobb egy ilyen készház, ha nem nyertem a lottón és nem is örököltem vagyont.
2011. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is nézegettem már ilyen oldalakat. Nagyon is foglalkoztat a gondolat.

Csak azért szerintem mivel Magyarországon élünk, biztosan nem lehet ilyen egyszerű a dolog.

Nem kell építési engedély, ok, nagyon jó dolog. De akkor nem is szerepel ingatlannyilvántartásban. A kérdés az, hogy valóban be lehet-e köttetni a villanyt, gázt, vizet, stb. Nem fog-e belekötni az építési hatóság vagy polgármester?

Lesz házszáma is? Hiszen, ha ott élek, akkor papíron is ott akarok lakni.

Nagyon-nagyon jó dolognak tartom ezt az egészet, csak kicsit "fázok" tőle, hatalmas nagy bürokrata állam vagyunk és...... valaki akkor is belém köt és a markát tartja hogy tömjem meg.

2011. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a közművek nem gond, egy építési telekre is be lehet vezetve a víz, villany. Sőt szokott is lenni.

A bejelentés kérdéses, de max. bejelented magad máshova. Illetve van olyan mód is, hogy az van a lakcímkártyádon, hogy te Budapest 17. kerületi lakos vagy. Semmi több.

Olyan fenntartásaim viszont vannak, hogy nem tudom, mennyire szigetel (hőt és hangot is), nincs pince, padlás, tárolók, valamint alacsony a belmagasság.

De leginkább járj utána, nézd meg, aztán meglátod, tetszik-e otthonnak. Egyébként valószínűleg a boltban választ tudnak adni a felmerülő kérdéseidre.

2011. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel laknak benne kell rá engedély, önkormányzatnál kell megkérdezni mert mindenhol változó hogy mit kérnek!
2011. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!