Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni zajos szomszéd...

Mit lehet tenni zajos szomszédok ellen?

Figyelt kérdés

Egy sok lakásból álló, körfolyosós házban lakom, ahol van egy kisebbségi család, akik iszonyat hangosak, szó szerint zeng tőlük az egész ház. Ráadásul a körfolyosó miatt eleve jobb az akusztika sajnos. Elég agresszívek is, szerintem senki nem mer szólni nekik, hogy ne üvöltözzenek.

Mit lehetne tenni ellenük jogilag?

Köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 18. 11:26
 1/7 NoodIy ***** válasza:

Semmit sajnos, hacsak nem éjszaka csinálják. Akkor rendőrséget kell hívni, bár csodát attól sem várnék...


Csak annyit tehetsz, hogy elköltözöl.

2011. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a baj, tehetetlen vagyok. A viragaimat is letörik, de nem tudom bebizonyitani. Nekem is fàj sokszor a fejem az ilyen emberek miatt, hogy mit el kell tûrni, mert agresszivek és mindenre képesek.
2011. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez a probléma nálunk is. Ez a család állandóan csinálja a feszültséget. Hangoskodnak, sőt ordibálnak, de nem is akármilyen szavakkal... Agresszívek.. ha szólni mer valaki, akkor burkoltan közlik, hogy inkább ne kekeckedjünk velük, mert baj lesz. Nekünk szerencsére csak albérlet, idén költözünk saját házba, de ez a mentalitás akkor sem állapot!! A rendőrség természetesen nem sokat tesz..
2011. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sima magán tulajdon sérelmére elkövetett birtokháborítás. Nincs már napszakhoz kötve. És nem mellékesen: nem kell a bitokháborítónak a sértett birtokán belül tartózkodni!

A magán tulajdonodat nem tudod annak rendeltetésének megfelelően használni.

Az, hogy zajong, kiabálás, egyszerűen kifüstöl, ez kertes házaknál fordul elő, zajos gépeket használ pl. akusztikus eszközök és ez téged zavar a nyugalmadban akkor lehet ellene panaszt tenni.

A polgármesteri hivatal nem fog kijönni mert.... Pedig illetékes.

Azt azért mindjárt hozzáteszem, hogy ezeket az említett tevékenységeket is meg lehet oldani normális keretek között. Szerencsére, vagy sajnos kinek, hogy tetszik szabályozni kellett, kell.

Az, hogy b...ni fognak az "illedelmes, jogukkal élő lakók" az biztos!! Erre azért próbálj rákészülni.

Én megtettem azt, hogy a szomszédom éjszaka dudált mert megjött. Csengőjük volt! Én ezek után hajnalban becsöngettem hozzá, hogy elmentem dolgozni. Nem tudom, hogy neki ez miért nem tetszett???? Pár nap alatt lerendeztük a dolgot a polgármesteriben.

2011. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
panaszt tehetsz az önkormányzatnál, és megbüntetik őket.
2011. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Önkormányzatnál kérhettek birtokvédelmet. Bejelentitek, hogy kivel és mi a baj, mivel zavarja a nyugalmatokat. Nem árt, ha van tanú is, akár a többi szomszéd, akiket szintén zavar, ugyanígy bejelentést tehet, akkor egymásnak tanúskodtok. Behívnak, meghallgatják a részletes panaszotokat, aztán behívják a bajkeverőt is. A kedves szomszédot először figyelmeztetik, hogy ne folytassa a zavaró tevékenységet, de ha újra megtörténik, akkor már büntetik.
2011. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
egy gépfegyver vagy rakétavető megoldja a problémátokat. Ugysem kár a selejt proletár népségért. De ha békességben akarod elintézni akkor jobb ha elköltözöl vidékre.Had legyenek boldogok
2011. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!