Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nincs autónk. Érdemes a havi...

Nincs autónk. Érdemes a havi nagybevásárlást taxival megoldani?

Figyelt kérdés
az út kb 1500 ft lenne. Van olyan aki hasonlóan oldja meg, hogy ne kelljen annyit cipekedni a mindennapokban? Ilyenkor tartósabb élelmiszereket vennénk. Cukor, olaj, tartóstej, ásványvíz stb...
2011. júl. 18. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Esetleg valami barát vagy ismerős segíthetne.
2011. júl. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy ismerőst kérjetek meg, ha nagyon akarjátok a benzinköltséget neki is kifizethetitek és akkor legalább nem egy idegennek fizettek. Mi a szomszéd nénit szoktuk kéthetente elvinni bevásárolni,pénzt nem fogadunk el, de ő ragaszkodna hozzá, így mindig vesz nekünk is valami apróságot.
2011. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Évekig éltem autó nélkül Pesten, mindig megoldottuk ketten a párommal a cipekedést. Max. a BKV utasai anyáztak magukban, míg felpakoltuk a sok szatyrot a buszra. Én ezért biztos nem hívnék taxit.
2011. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék a barátokon/ismerősön "élősködni" hogy hozzanak haza... valahogy cikinek érzem. :(( nekik is van elég dolguk, nem akarok még én is teher lenni :S


Sajnos nem Pesten élünk. Ott kicsit könnyebb a helyzet, nálunk hétköznap is van olyan, hogy 3 órát kell várni a következő buszra, plusz a buszmegálló a háztól 1,5 km-re van és meredek emelkedőn... elég gáz, ma is hoztam haza a nehéz szatyrokat, de mivel alacsony vagyok, mindig a földet súrolta...de örülök, hogy kibírta hazáig és nem hullott ki belőle minden xD

2011. júl. 18. 20:37
 5/17 anonim ***** válasza:
Nézd, nem kell törlesztőt, cascot, kötelezőt, felújítást és benzint fizetni, tehát jóval olcsóbbra jössz ki így, főleg ha nincs ismerősöd. Ha neked ez anyagilag is belefér, akkor miért ne? Két doboz cigi áráért nem kell cipekedned. Nekem megérné.:)
2011. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, így meg pláne megéri!
2011. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
csak attól félek, hogy kihívom a taxit. meglátja a sok cuccot és nem visz haza.. mondjuk nemtudom, hogy ilyen előfordulhat-e ha már eljött a helyszínig :))
2011. júl. 18. 20:47
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha hívod őket, szólj előre, hogy nagy csomagtartós autót küldjenek, érdemes kbre elmondani, hogy mondjuk 5 ásványvizes kartonnyi csomagod van.
2011. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ikea előtt is láttam már kisbútort taxiba szuszakodókat, szóval láttak már ilyet!:)
2011. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, simán érdemes. Fel fog venni, na meg nem hülye a taxis, ha azt hallja, hogy valamelyik bevásárlóközponthoz hívod, akkor számít rá, hogy sok cuccod lesz.

Egyébként simán érdemes. Én pesten lakom, kocsim nincs. Pont amiatt, hogy az a havi 1-2 taxizás, amikor muszáj, sokkal olcsóbb, mint kocsit fenntartani. Oké, drágának tűnik, de ha belegondolsz, simán belefér. Nyilván ilyenkor úgy érdemes csinálni, hogy mindent, amit csak lehet, egyszerre vásárolj meg. Így nem kell kisboltba menned, azon simán megspórolod a taxipénzt. A sofőrnek meg adj borravalót, ha segít pakolni, akkor örülni fog neked :)

2011. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!