Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyszerelők, vagy hozzáért...

Villanyszerelők, vagy hozzáértők! Nektek mennyi időbe telne ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

1.) Adott egy 2,5 x 4,2 m-es új szoba. A feladat: ennek három téglafalára (az egyik falban már meglévő dobozból kötve) összesen 10 db (5 db dupla) konnektor + 1 db villanykapcsoló kialakítása kompletten, véséssel, vezetékezéssel, kötésekkel.

2.) Egy pontosan ugyanilyen méretű szobában a már meglévő konnektorok és a villanykapcsoló lecserélése (régies, sötétbarna volt, most modern, ezüstszürke lett, vezetékezést, egyebet nem érintett a dolog), plusz egy vadiúj konnektor kialakítása egy másik konnektorból kötve, kb. 1 méter véséssel, vezetékezéssel, stb.


A kérdést azért tettem fel, mert egy villanyszerelő ezt a két szobát már 6.(!!!) napja bütyköli, EGÉSZ NAP! A hajamat tépem, egyszerűen nem hiszem el, hogy ez ekkora munka! Amikor odamegyek, mindig babrál valamit, de egyszerűen nem halad! Tévedek, vagy jól sejtem, hogy szimplán csak jól érzi magát nálunk? :=(


2011. júl. 21. 13:03
 1/10 anonim válasza:
nálunk fél nap alatt megcsinálta a villanyszerelő ismerősünk az 54 négyzetméteres lakást, ugyanezt kellett kialakítania.
2011. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2. éves villanyszerelő tenulóként 1 max 2 nap alatt megcsinálnám:-D Egyszerűen ez hihetetlen mit meg nem engednek maguknak az emberek.
2011. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok! Nemrég ismerősöméknél 3 óra alatt géppel kivéstem 13-15 métert(ebben volt 13 doboz) úgy, hogy a villanyszerelő azt mondta, hogy profi munka:D
2011. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is. A legbátrabb feltételezéseim szerint is bele kellett volna férni max.2 napba.

Nem hiszitek el, ma nem sokkal este 7 előtt ment el azzal, hogy holnap még visszajön a dobozban megcsinálni a kötéseket! Amúgy sosem kér sokat, de ez már pofátlanság, már nincs magánéletünk, mert 6 napja őt kerülgetjük. A mindennapos porról, szemétről (bakancsban trappol le-föl a házban) már nem is beszélve.

Még lenne más munka is (a házból kell kivinni a kertbe áramot, már ki van ásva a vezetéknek a gödör, összesen 12 méter, csak vezetékezni és bekötni kell), de inkább kerítek valakit, mert nem bírnám még egy hétig a társaságát egy alig félnapos munka miatt.

2011. júl. 21. 21:35
 5/10 anonim válasza:
Azt nem csodálom!! Kerítsetek mást, mert ez így nem mehet tovább, tényleg teljesen Rátok telepedett!
2011. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy napi munka /egy főnek/ _vill szer-
2011. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
folytatnám: az udvari munka kb. 2-3 óra függ a lakásban végzendő rácsatlakozási munkától
2011. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
még mindig folytatnám: az árban már megegyeztetek? vagy órabérben fogod fizetni?
2011. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a "mester" csöves és kiakarja huzni nálad a telet...kaját is adsz neki?
2011. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hülye hozzá kérd el a szakiskolai bizonyítványát!!

Mer ha nem megfelelő keresztmetszetű vezetéket köt be leég a lakás.

2013. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!