Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Textilfestéket hogy használjam?

Textilfestéket hogy használjam?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy felviszem higítás nélkül ecsettel de ahogy szívja be az anyag úgy fut ki a körvonalon. Látszik a körvonal és ami kifut olyan mint a tintapaca. Van valami trükkje?
2011. júl. 21. 17:09
 1/8 anonim válasza:
Milyen festeket hasznalsz? A textilfestek nem egy tul folyekony anyag, higitani sem igen szoktak, pont ezert, hogy az anyagon ne fusson szet. Milyen anyagra probalsz festeni?
2011. júl. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Südor. Nem higítottam, vékony vászon anyag, ágynemű.
2011. júl. 21. 18:03
 3/8 anonim ***** válasza:
esetleg rajzold körül a mintát viasszal, azon nem tud átfutni
2011. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem vasalom át még ki tudom teljesen mosni?
2011. júl. 21. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
a viaszt csak a vasalás szedi ki
2011. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A viasz jo otlet, de igazabol a vasznon nem kellene hogy nagyon futksson a festek. Viszont a kesz mintat a hatan teljes szaradas utan jol at kell vasalni, hogy a festek tratos legyen. Ha ezt nem teszed meg az elso mosasnal szetkenodik a festek. Ja, es termeszetesen legjobb ha kezzel mosod, dorzsoles nelkul, alacsony homersekleten, ugy 30 fok korul.

A viaszolast kiprobaltad?

2011. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam a viaszolást. Nagy pöttyöket kellet csináljak és szétfutott a festék azért kérdeztem hogy ha nem vasalom át hanem kimosom ki jön e. De aztán textil filccel korrigáltam, ugyan nem lett olyan éles a körvonala de egész jó lett. De még mindig várom az ötleteket hogy kéne csináljam hogy ne fusson szét mert folyamatosan kéne ilyeneket csináljak és sokszor vékony vonalakkal amit még viaszolással sem tudnék megoldani.
2011. júl. 26. 12:03
 8/8 anonim válasza:
En rendszeresen hasznalok textilfesteket, de en meg nem talalkoztam azzal a problemaval, hogy szetfutott volna a festek az anyagon. Persze nyilvan anyagfuggo is a dolog, de egy vaszon anyagon nem kellene hogy futkosson. En altalaban meghuzom a konturt ceruzaval, kifestem, megvarom mig megszarad azutan ramegyek a konturral ami altalaban egy aprocska csorben vegzodo tubus, benne haszonlo allagu festekkel mint a textilfestek maga. Ha az is megszaradt akkor a hatulrol jol atvasalom valami magas homersekleten es maris kesz.
2011. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!