Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Le akarjuk betonozni az udvar...

Le akarjuk betonozni az udvar egy részét. Hogy kezdjünk hozzá?

Figyelt kérdés

Igazából sejtelmem sincs az ilyesmiről, csak szeretném lebetonozni, hogy könnyebb legyen rendben tartani az udvarnak azt részét.

Linkelnétek leírásokat, tippeket, hogy hogy kell csinálni?


2011. júl. 24. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobban járnál ha vennél inkább járólapot, ezeket a beton négyzeteket. (ezt jól megmondtam) És azt lerakosgatod. Amúgy ennek e letétele úgy megy hogy kiásol egy alapot kb olyan mélyet amilyen vastagságú a cucc, és a kisáott helyet úgy alakítod ki hogy az egy szintben legyen, amit vízmércével tudsz meghatározni. Betonozásnál is szintén így kell csak ott a kiásott alapra fa keretet kell csinálnod, aminek szintén egyenesnek kell lennie, majd a betont beleöntöd és azt egy fa deszkával simítod hogy szép legyen. És betonozás után ha tűz a nap akkor azt 2-3 napig kb 1-2 óránként locsolni kell hogy ne repedezzen fel. ennyit tudok erről az egészről.
2011. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először üljetek le és gondoljátok alaposan végig a dolgot. Milyen előnyei-hátrányai vannak az egyiknek és a másiknak.

Én nagyon betonellenes vagyok. Először is ronda. Nem tudsz vele mit kezdeni, hogy ne legyen az. Másodszor drága. Harmadszor egyáltalán nem kevesebb munka rendben tartani. Söpörgetni kell, időnként szurkozni, télen jegesedik, sehogy nem jó.

Negyedszer nyáron iszonyúan veri vissza a meleget, és nem hűl le. Az udvarból egy katlant tud csinálni.


Ha mégis csináljátok, akkor arra ügyeljetek, hogy utána a zsaluk helyét szurkozzátok ki, mert ha belemegy a víz, télen szétfagy.

Szokatlan, de esetleg gondolkozzatok el a porcfű ültetésén ( [link] ), ez a legtöbb udvarban egyébként megtalálható, sötétzüld színű fűféle, nem kell nyírni, mert a szálai elterülnek a földön és nem nőnek túl nagyra. Ha egybefüggő felületként van jelen, akkor pedig igen érdekes, hogy például esőben fenntart, így nem leszel sáros, ha kinn mászkálsz sem.

2011. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az udvar hátsó negyedét betonoznánk, tehát nem lenne ronda.

Most az, mert általában ott a fa, amit télen elhasználunk, ott vágják a férjemék, és amilyen lusták, inkább a fűrészt viszik két méterenként, mint a fát. A végeredmény az, hogy kb. centi vastagon csak faforgács van.

Ezt én minden tavasszal felgereblyézem, eldolgozom a talajjal, befüvesítem, és minden r.ohadt tavasszal kezdhetem elölről.

Idén elszaladtak a tennivalók, a kedves párom szexuál bármit csinálni a kertben vagy az udvaron, még ott a tavasszal levágott gally, ember magas gaz van, mert a gallyaktól nem lehet füvet nyírni, és tiszta rovar az egész.

Agyvérzést kapok tőle!!!!!

Egyetlen megoldás marad a betonozás ezen a területen, amit lehet söpörni, leslagozni, és begyűjthető róla a faforgács, kéreg meg minden vacak.

:((

2011. júl. 24. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaa. Ebben az esetben talán első körön a kedves férjed kéne fenékbe billenteni, nem gondolod? Aztán megmondani neki, hogy ekkorra és ekkorra oldja meg a betonozást. Nehogy már te szenvedj vele azért, mert ő lusta? Ezt a munkát amúgy se női fizikumra találták ki. Ő betonozzon, te meg főzz neki egy vastag pörköltet, hogy legyen energiája :)
2011. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!