Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szappanfőzés házilag, mennyire...

Szappanfőzés házilag, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
És persze mennyire komplikált? Annyira szeretném kipróbálni, de egyik szappanfőző oldal se volt "tiszta" számomra. Szokott vki innen szappant készíteni? Másrészt a nátrium-cuccot se tudom hol tudnám beszerezni:(
2011. júl. 24. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
nem akarok kötekedni de miért nem veszel inkább?!
2011. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

[link]



Próbáld ki ezt,nem tűnik bonyolultnak.

2011. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
17%
akár halálos kimenetelű is lehet
2011. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Eredetileg sok zsiradék és lúg kell hozzá. Azt kell összefőzni. A főzet tetején összeáll a szappan,alul marad a lúg. Csak akkor veszélyes,ha kifröccsen vagy a lúgot valaki megissza.

Elég hosszadalmas dolog. Ha az arányokat nem jól találod el,akkor nem lesz jó a szappanod.

Nem hiszem,hogy olcsóbb szappanod lenne,mintha megveszed.

Régen azért főztek otthon szappant,mert a disznóvágásokkor sok feleslege zsiradék maradt,és a boltban sem volt nagy választék.

2011. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Se nem veszélyes, se nem komplikált:


A szappanfőzés

Tegyünk egy üstbe 16 liter esővizet, öntsünk bele két és fél kiló kőszódát. (Nem az ugynevezett szappan-főző olcsó szódát, mert azzal, aki gyakorlatlan a szappan főzésben, könnyen elronthatja az egész szappanhoz való anyagot.) A szódával együtt a zsiradékot is tegyük bele a hideg vizbe. A szappanhoz való zsiradék lehet akármiféle a háznál összegyűlt s egyébre hasznavehetetlen zsir-anyag, u.m.: kövérhus részek, avas tepertő. De az igy összegyűlt zsirhoz okvetetlenül kell faggyut is venni annyit, hogy egy negyed része a szappanhoz való anyagnak tiszta faggyu legyen, mert különben a szappan sem elég szép tiszta, sem elég szilárd nem lesz. A 16 liter szódás vizbe tegyünk 7 kiló zsiradékot, ezeket az anyagokat össze elegyitve, tegyük az üstöt (vagy a nagy fazékat) láng-tüzre és csendesen főzzük fel, folytonosan kavargatva; egy perczig sem szabad a kavarást félbe hagyni két teljes órán átal, mert különben mind kifut a szappan, minthogy a szappanos rész a tetejére száll a főzés közben. Mikor készen van, a lug ki-ki buggyan a szappan közül; ha ezt látjuk, akkor egy asztalfiókot teritsünk be vastag vászon-ruhával és a fiók üregébe a ruhára szedjük ki a forró szappant nagy fa-kanállal, vigyázva, hogy a barna és alól lévő lugból ne szedjünk a szappan közé. A szappan kiszedésével gyorsan kell eljárni, mert hamar meghűl s akkor nem lehet felül szépen elsimitani. Egy éjszakán át hagyjuk a fiókban, azután kiborithatjuk. Vagdaljuk fel azonnal darabokba dróttal, mert ha kiszárad, nem lehet könnyen elbánni vele!


[link]

2011. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha beszélsz angolul, inkább nézz körül külföldi oldalakon!

Én is szeretném kipróbálni, nem azért mert drága a bolti vagy nincs elég választék.

Csak szívesen kipróbálnám a kecsketejes, levendulás, gyógynövényes, narancsos, stb. szappanok gusztusos formájú kivitelezését. Mint amilyeneket a meskán is árulnak.

Amúgy hozzávalók: patika, kreatív boltok.

És egy fent említett honlap pl. :

[link]

2011. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy lesznek olyan okos hozzászólók akik azt kérdik hogy miért nem veszek inkább, meg hogy ugy olcsobb is-.- egyszerüen sokkal jobb, ha te csinálod, (esetemben csinálnám) azt teszel bele amit szeretnél (az alaphozzávalókon kívűl) és nincs benne minden tré vegyianyag, amit csk ugy adalékként hozzálöttyintenek. köszönöm a rendes válaszokat mellesleg:)
2011. júl. 24. 20:56
 8/15 anonim válasza:
100%

Szappant főzni akarsz: nagyfazék, hamulúg, állati zsír stb, vagy a piacokon található manapság divatos, színes illatos (vagy nem) szappanokra gondolsz? Mindkettőt megtanulhatod itthon, akár a neten is találsz magyar nyelvű leírást, akár tanfolyamra is mehetsz. A lúg veszélyes anyag, ha megiszod halálos is lehet, de szerintem nem tervezel ilyesmit. Ha nem vagy biztos magadban, mindenképpen érdemes szakértő irányítással tanulni.

A nátrium cuccot lakossági felhasználásra az Azúr vegyszerboltban, illetve még 1-2 webshopban lehet kapni.

2011. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Elöttem szóló, köszönöm szépen:) amúgy hiszek benne hogy szépen meglehet csinálni a házilag készített szappant, meg annak van egy feeling-je:) szerintem:)
2011. júl. 25. 08:02
 10/15 anonim ***** válasza:

Nézd mit találtam:

[link]



[link]


Nekem is tök lenne kedvem belevágni, de félek a lúgtól, nem is olcsó hobbi szárnypróbálgatásnak, plusz ipari mennyiséget tudsz kihozni csak belőle, szóval akármilyen gusztusos, én most kicsit elrettentem, egyelőre maradok a kreatív boltos glicerinszappan tömbömmel, azzal játszogatok csak :-D

2011. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!