Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet a gáz...

Mennyibe kerülhet a gáz bevezetése a konyhából a szobába?

Figyelt kérdés
A konyhába van a gázcsonk,onnan kellene a szobába kb.15m hosszúságon bevezetni a gázt.A szobába megvan,be van építve a gázkonvektor.
2011. aug. 4. 17:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez sok dologtól függ.

- milyen a régi csővezeték, hegesztett vagy menetes?

- mennyire elhasznált, kell-e cserélni az egészet? stb.

2011. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy gázvezetéket nem lehet oldható kötéssel szerelni. Azaz csak hegesztett, vagy forrasztott cső lehet.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, az anyagköltség és a kivitelezés nem olyan sok. De a tervezés, engedélyeztetés legalább még egyszer annyi lesz. (Ha legálisan akarjátok csinálni.)

Sacc per kb hegesztett acélcsővel szerintem 100-ból kijön a dolog.

2011. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Néhány évtizede az oldható volt a szabvány, és ha azóta nem csináltak semmi bővítést, akkor maradhatott, ezért kérdeztem, mert az egész cseréje qrva drága.
2011. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs semmi csővezeték felszerelve csak a gázkonvektor.Néhány éve még volt ,de leszerelték és a szomszédból a falon keresztül vezették át a gázt a konvektorba.Nemrég vettem a lakást és nem szeretnék közösködni majd fűtéskor.

2011. aug. 23. 14:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Felszálló gázcső van egyáltalán a lakásban, mert ha az sincs, akkor nem tudod megcsinálni.
2011. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen,van felszálló gázcső a konyhába.
2011. aug. 24. 18:47
 7/16 anonim ***** válasza:

Na számoljunk csak:

egy méter félcolos cső - ami a gázra jó - 280 forint, szorozva 15-el, egyenlő 7000 forint,

Egy gázelzáró a konvektorhoz 2000 forint,9ezernél tartunk.

Bizzál meg egy szakembert, ő visz mindent, munkadijal együtt egy huszas és nem 100

2011. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak:Meg tegyél hozzá cirka 4O ezret a tervre, engedélyre......
2011. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Pont ezt csinálom én is..csak fordítva. A szobából a konyhába.

Tudom,hogy "kókány",meg "szabálytalan",és nem uniós...stb.

A lényeg:BIZTONSÁGOS legyen.

Én elmentem egy zerelvényboltba. Vettem 12m 20mm átmérőjű kpe csövet. Ott hehyben a szakikkai "rákúpoltattam" az egyik végére egy cstlakozót,aminek fél collos(külső)menete van,a másik végére egy csapos szerelvényt. Ez szűk 11ezer volt mindennel együtt.

Nekünk eddig öreg PB-s gáztűzhelyünk vplt/karancs3/.

Most egy használt kombit vettünt,erre futotta.

A konvektornál a fél collos könyököt kicseréltem "T" idomra,innen vittem el a tűzhehyhez a gázt a fent említett csővel a fal tövében.

Jövőte nagyobb felújításba kezdünk,akkor majd bevésem a csövet a falba.

2011. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

KPE cső, falba bevésve gázra!!! Te jó ég, inkább nem mondok semmit... csak, hogy remélem jó messze laksz tőlem, nem a szomszédban.


Nem hiszem, hogy bárki elvállalna egy ilyen munkát 20 ezerért. Ismerem az árakat, én tavaly szereltettem, gázt, fűtést, vizet. Úgyhogy lesz az inkább 30-40 is.

Újabb 40 a terv és engedélyeztetés.

A maradék meg a csövek, idomok, bilincsek, elzárócsap, bekötőcső, stb.

Hol is tartunk már árban?

2011. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!