Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felmondhatom ezért az albérlet...

Felmondhatom ezért az albérletet? Azzal, hogy kárunk keletkezett? Nem akarom azzal, hogy nem fogk április végétől magasabb árat fizetni a fűtés miatt, jó ez így?

Figyelt kérdés
Novemberben kivettünk egy albit, akkor volt rezsivel, távfűtéssel együtt a lakás 180. Most a tulaj(fűtési szezon vége) emelni akar, mert több volt pár hónapban a rezsi(akkor nem szólt), plusz az egyik szobában leszakadt a plafonról egy fél méteres darab, rá a fél milliós plazmatévére, aminek már nincsenek meg a papírjai, ergo biztosító nem tud kezdeni vele semmit.
2009. ápr. 14. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésetek van?

A rezsi rátok eső részét fizessétek vissza, az úgy tiszta.(Persze a tulaj mutassa be a papírokat, hogy bizonyítani tudja az állítását) Ha szerződésetek van, akkor meg főleg.

Természetesen felmondhatod bármilyen indokkal az albérletet. Hisz nem kötelező ott lakni.

2009. ápr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1 évre kötöttük, ez novemberben járna le.

A rezsiről annyit, hogy 180E ft kaució bent van, azt vissza úgy sem kapjuk, fizesse ki abból. Szerintem.

2009. ápr. 14. 08:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ejjha. Kaukció is van? :s


Fel lehet mondani, de a kaukció biztos ugrott.


„Ha a szerződésben nincs megengedve a határozott idő előtti felmondás, akkor a bérlőnek ki kell fizetnie a teljes időre szóló bérleti díjat.“-kivételes esetekben felmondhat, rendkívüli körülményekre hivatkozva, ez belekerült a szerződésbe, de ebben az esetben nem történt semmi rendkívüli…" Szóval valami rendkívüli indokot kell találnotok.

2009. ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendkívüli indoknak elég az, hogy kirúgtak a munkahelyemről egy büdös vas nélkül????(ez nem kamu, tényleg)
2009. ápr. 14. 08:40
 5/11 A kérdező kommentje:
ja, amúgy nem tudom, mit akar a szerződésével, az APEH felé be sincs jelentve, hogy ő kiadja a lakást, ezért nem tudtunk ide bejelentkezni.
2009. ápr. 14. 08:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ha kirúgtak írd bele azt és azt is hogy papírral ezt alátudod támasztani. Most olvastam egy jogi fórumot, hogy a kaukciót semmi esetben nem adja vissza.

Igen, sejtettem , hogy nem jelenti az apeh felé az albérletet... A lényeg a szerződésetek legyen felmondva.

A szerződés felmondást írásban add oda neki.

2009. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A szerződés felmondása oké, ezt meg fogom csinálni, a kirúgást papírral nem tudom alátámasztani, próbaidőn voltam, nem bejelentve.

A másik: "a kaució az esetleges elmaradt közüzemi számlák, illetve az utolsó hónap lakbérkiegyenlítésére szolgál" ez így benne van a szerződésben. Akkor én tuti nem fogok neki fizetni. Jelentsen fel...MIVEL??? Felnyomom az APEH-nél ha nem tetszik neki valami...

2009. ápr. 14. 09:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

:) Jogos!


A lényeg, hogyha megakar "félemlíteni" , akkor ne tudjon! Tudod milyenek az ilyen bérbeadók!

2009. ápr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, le is írja az egyik jogi fórumon, hogy: "Ha elveszítette az állását, megélhetési nehézségei lettek, az rendkívüli ok."
2009. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Aha..Igazából mind a 2 jogász, mármint a pár, de pontosan tisztában vagyok vele, hogy nincs ürügye a feljelentéshez.

Pont nem érdekel, csak érdekelt a véleményetek:)

2009. ápr. 14. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!