Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezt így jól számlázták ki?

Ezt így jól számlázták ki?

Figyelt kérdés

Májusban lejárt az internetem hűsége. Június végén (24-én) bementem, hogy nagyobb csomagra váltsak, mikor kiderült, hogy elérhető a kábel is a mi házunkban. Akkor lemondtam az előzőt kötöttem egy szerződést a kábelre, amit 29-én be is szereltek. A szerelő közölte, hogy előfordulhat, hogy még pár napig nem kapcsolják ki a DSL vonalon az internetet, ez a központ dolga, neki nem kell elvinni a zsinórt, semmi dolgunk vele.


A következő számla a DSL netről jött egész júniusra, plusz az utolsó 2 napra már a kábelnetre is számoltak pár száz forintot. Erre most kijött a júliusi számla és a DSL meg a kábel netet is kiszámlázták. Én lemondtam a DSL netet 24-én, 29-én bekötötték a kábelt, azóta azt használom! Normális, hogy kiszámlázták még az egész júliusi időszakra? Vagy képesek és nem törölték, így most azt hiszik én vagyok olyan hülye, hogy két különböző netet használok?


2011. aug. 21. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj be hoozájuk, a lemondással meg a számlákkal együtt és ott reklamálj. Könnyen lehet, hoyg csak nincs átállitva valami a rendszerükben, vagy több hónapig tart, mire reagál.
2011. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez krva jó lesz! Nem írattak semmi lemondást alá. A világon semmit. Az ügyintézőnél csak simán nagyobb dsl csomagra akartam váltani, erre mondta, hogy van ám kábel is. Én meg mondtam, hogy komoly, az sokkal jobb, akkor a dsl hűség úgy is lejárt, legyen helyette kábel. Kb. ötször lefixáltuk, hogy akkor milyen szolgáltatásom lesz, meg mennyiért, mert egyfolytában kiegészítő szarokra akart rábeszélni, hogy az majd milyen jó lesz. Akkor most az ügyintéző vagy hülye és nem tudja, hogy működnek náluk a dolgok, vagy köcsög és direkt nem szólt, hogy le is kéne írni a lemondást, hadd fizessek kettőt?
2011. aug. 21. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Az EGY DOLOG, hogy a hűségszerződés lejár, attól még a szerződés nem szűnik meg, hanem folytatódik tovább, egészen addig, míg hivatalosan le nem mondod!!!...


Ne az ügyintézőt hibáztasd, NEKED KELL ODAFIGYELNED a saját dolgaidra!...


Menj be a cég ügyfélszolgálatára (vagy hívd fel a telefonos ügyfélszolgálatot) és egyértelműen mond le a régi szerződésedet!!!


A Szolgáltató nem fog azon gondolkozni, hogy melyik ügyfele miért rendel meg kétféle internetet (mellesleg elképzelhető, hogy van ilyen ügyfél is!)...

2011. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy bementem, eredetileg nem lemondani akartam, hanem csak nagyobbat. És akkor mondta az ügyintéző, hogy van ám másik ami jobb. Én meg mondtam, hogy oké akkor a régit szüntessük meg és legyen a kábel helyette. Ne haragudj, de honnan tudjam, hogy nekem extra köröket kellene futni, mikor ott voltam, személyesen elmondtam mit akarok és az ügyintéző elmondta, hogy oké úgy lesz?
2011. aug. 21. 18:19
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval én nem csak azt hittem, hogy magától lejárt, hanem világosan elmondtam neki, hogy akkor az nekem már nem kell, hanem HELYETTE másikat. Jó persze, persze. Még poénkodott is, hogy milyen hülyeség lenne, ha megmaradna és jönne a két számla.
2011. aug. 21. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy a bejelentésednek van valami nyoma. Így reklamációval kell élned, azaz hívd fel őket, és mondd meg, hogy x.-én bejelentetted a lemondást, visszamenőlegesen szüntessék meg a szolgáltatást! Az sem baj, ha mindezt írásban teszed meg, mert akkor van valami nyoma. Ráadásul akkor írásban kell válaszoljanak, ott meg nincs félrebeszélés.

Esetleg jelezd kilátásba, hogy a Nemzeti Média és Hírközlési hatósághoz fordulsz panaszoddal.

Igen, ez kicsit kellemetlen, de előfordul, hogy erre kell vetemednie az embernek...:)

2011. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!