Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Győr-ről,...

Mi a véleményed Győr-ről, Zalaegerszegről v. Sopronról? (Ki melyiket ismeri) Milyenek ott az emberek?

Figyelt kérdés

Igazából Pestről szeretnék majd elköltözni és az érdekelne, h milyenek ott az emberek, a környezet? Én több okból is költöznék arrafelé. Pl. Pest nekem túl zsúfolt, koszos, szeretnék 1 kicsit vidékiesebb helyre költözni ahol több "zöldet" látni. A másik meg a romák...kerül fordul az ember és mindenhol ott vannak. A bajom csak annyi h már meggyűlt velük a bajom pedig én sose keresem a bajt megyek az utcán tök nyugisan és körbeáll a lámpánál 3 roma gyerek h melyikük jön be nekem...ez a Blahánál történt és még volt 2 hasonló eset. Persze vannak kivételek nekem is van tök normális roma ismerősöm, de lényegében sztem eléggé balhésak. Persze biztos vannak a Dunántúlon is rablások meg ilyenek de az érdekelne h ott nyugisabb azért a helyzet nem? Szerencsére a munkám az nem kötött és a párom is most végez tanfolyamot.

20/L


2011. aug. 22. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Én a CIGÁNYOK /csak azért nagy betűvel,hogy nevén nevezzük őket/ miatt költöztem el Borsodból Zalaegerszegre.Na nem azért mintha félnék valamelyiktől is,csak a gyermekeim miatt,akik még nem ilyen harciasak.Csak az arányok miatt érzékeltetem,borsodban oviban kiscsoport, 30 gyermekből 23 cigány. Zegen oviban kis középsö és nagy csoport együtt véve 4 /NÉGY!!!/cigány...és a mentalitásuk nem hasonlítható a borsodban lakókéval.

Nem mondom hogy nincsenek.Mert vannak,de van különbség,noha egy hete ellopták a rendszámom,de az magyar volt.Szóval ennyi.A vér nem válik vízzé,de a magyarok közt is van kocsog.

2011. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És Zalaegerszeg milyen? Gondolom nyugisabb környék azért.
2011. aug. 22. 20:49
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Én Győri vagyok két éve, egy nagyobb városból költöztem ide. Nagyon szép város, viszont két év óta még csak most sikerült munkát találnom, nagyon nehéz itt munkahelyet találni. Roma az rengeteg van, szó szerint Gettók vannak, az egyik Szabadhegyen a Jereváni környékén na oda ne költözzél:))) bepakolták őket emeletes házakba, igaz a felénél már nincs víz, épp valamelyik nap láttam amikor anyuka a bérház előtt fürdette a gyerekeket egy lavórba , gondolom valakitől kért vizet, hangosak és szemetelnek,plusz Szabadhegyen van a szeméttelep és nyári esténként rohadt büdös van az egész környéken, Győr szigetbe meg roma utcák vannak szó szerint ha arra megyek busszal, mintha vissza mennénk az időbe, a házak előtt ülnek kisszéken, gitároznak, hegedülnek a csajok táncolnak..hihetetlen..a belvárosba is beköltöztették már őket sajna és ezek egyre többen vannak.Viszont a pozitívuma Győrnek, hogy közel van Ausztria ami tényleg csodás, egy-másfél óra alatt odaérünk autóval, és ezen kívül még rengeteg kirándulóhely és zöld van a környéken, nem beszélve arról, hogy közel a balcsi. Mi a gyerekünk miatt költöztünk ide, a határ közelsége miatt, hátha több lehetősége lesz mint az előző helyen volt.Az emberek furák, pöchendiek:))
2011. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Zalaegerszeg


Tudod,CSAK a magam nevében tudok nyilatkozni.Aki egy pusztulatra ítélt helyről jön Zegre, annak egy megváltás.

Idösebb emberek lakta környéken lakok,és valószínüleg a koruknak köszönhetöen is ,kedvesek segítőkészek.Tulajdonképp van minden Zegen ami egy kultúrált élethez szükséges.Aki akar, az tud dolgozni mert a lehetőség az adott.Több pénz van az önkormányzatnál,mint ahol eddig éltem,és látszatja is van.

2011. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én születésem óta Zalaegerszegen élek, csak egyetemi éveim alatt éltem más városban. Ahogy felénk mondani szokás, a város pont ideális méretű. Pont annyian laknak, hogy minden legyen, ami kell, de ne legyünk túl sokan. Tehát vannak plázák, bevásárlóközpontok, hipermarketeket és szórakozóhelyek, de nincs túlzsúfoltság. Itt a forgalmi torlódás (hétköznapi nevén dugó) alig ismert fogalom. Természetesen itt is vannak cigányok, de szerencsére nem túl sok, annak ellenére, hogy úgy tűnik (jó időben szeretnek a belvárosban ácsorogni). Én szeretem a város földrajzi adottságát, több kisebb-nagyobb dombra épült a város és sok a zöld (a városok közül az egyik legmagasabb az egy főre jutó zöldterületek aránya). A városban van bűnözés, de az országos statisztikákhoz képest elenyésző (megyeszékhelyek közül az utolsó helyen áll a bűnözési ranglétrán). A másik város, ahol éltem, az pont Győr. Én ott is szerettem lakni és szívesen élnék ott is. Nagyon szép belvárosa van és igazi egyetemi és kulturális élet jellemzi. Mivel gazdasági és közlekedési központ, rengetek munkahely van ott. Valóban van cigányság, de ha elkerülöd az általuk lakott részeket, akkor nem nagyon találkozol velük.
2011. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én is győri vagyok már egy deje, de szabdhegyen mondjuk nem találkoztam a fent említett problémával :D

szerintem Győrben nyugi van, itt inkább csöndesebb cigányok élnek. az emberek nem tudom mitől pökhendibbek mint máshol, de mindegy is :D Győrben tényleg nagyon nehéz állást találni, annak ellenére hogy ez már a "nyugat" :D

sokat járok Sopronba, ha úgy alakulna, hogy választhatok, inkább oda mennék.

sokkal szebb és tisztább a város, nyugisabb, még közelebb van Ausztria, mint Győrhöz :D

2011. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Eddig Győrben gondolkoztunk, Sashegyen nézegettem házakat, de egyik nap pont Győrről volt szó a Híradóban és csak cigányokat mutattak ezért gondoltam még szóba jöhet Sopron v. Zalaegerszeg. Dunántúlon azért csak jobbnak tűnik a helyzet. Vannak ismerőseim Heves megyében és Debrecenben is, de sztem nagyobb a szegénység arrafelé és emiatt több ott a cigány is.
2011. aug. 22. 21:25
 8/15 A kérdező kommentje:
és köszi a válaszokat!
2011. aug. 22. 21:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak pár napot töltöttem Zalaegerszegen tavaly munka miatt és pont novemberi vacak időben,mégis azt mondom,hogy Z.egerszeg szuper!Van kulturális élet,nagyon jó hangulatú a város,abszolút élhető,(nincs szemét és nincs graffitti),abból is lemérhető egy város lakóinak pénzügyi helyzete,hogy a belvárosban milyen üzletek és ezen belül milyen kínálat van-én is ide költöznék,ha valaha megunnám a jelenlegi lakóhelyem!
2011. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, Sashegy nagyon-nagyon messze van a várostól, az gyakorlatilag egy hétvégiházas övezet. ott nincs bolt, semmi nincs...de kb 10 km-re van Győrtől, akkor már inkább egy kisebb falut javaslok a környéken, ahol van pl bolt meg orvos.

Amúgy Győrben nem kell félned a cigányoktól, akik vannak, elégé elszeparáltan élnek (Sziget városrészben) elég ritka a balhé :D nincs több belőlük mint máshol

2011. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!