Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten a 21. kerületről...

Budapesten a 21. kerületről mi a véleményetek/tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Csepelen belül azért vannak kisebb városrészek, nem mind egyforma. Én Királyerdőben lakom (az a délkeleti kertes házas rész), és szeretek itt lakni. 20 év alatt 2x betörtek a lakásba és elvittek ezt-azt, más gond nem volt. A ház előtti kissé elhanyagolt parkban szoktak gyülekezni a fiatalok, hagynak maguk után némi szemetet és üvegcserepet, de egyébként nem rosszindulatúak. Mire vagy még kíváncsi?
2011. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egyetem alatt laktam ott jó pár évig a kerület elején, központi részén a Szent Imre tér környékén.

Alapjában véve nem szeretem Budapestet, de azért ott elvoltam. Viszonylag nyugis környék, de a belvárosban elég hamar bent lehet lenni BKV-val is.

De azért tényleg vannak elég putris részek is és nyomasztó lepukkant ipartelepi jellegű környékek is, főleg a hévtől nyugatra és délre.

Csepel olyan, mint egy kisváros a városban. A központi része inkább lakótelepi, panelos jellegű. De sok az üzlet, piac, iskolák, stb is. Az utóbbi 5 évben elég sok közteret felújítottak. A külsőbb részek inkább kertvárosias jellegűek.

Más most hirtelen nekem se ugrik be róla.

2011. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

hát inkább a kertvárosi része érdekel!milyen a környék?a közlekedés?milyen anyagi hátterű családok élnek ott?

2011. aug. 22. 23:00
 4/5 anonim ***** válasza:

A családok anyagi háttere vegyes. Az egyik szomszédunk tök gazdag, medence, konditerem otthon stb., a másik épphogy csak megél a nyugdíjából.


A közlekedés szerintem rendben van, olyan, mint bármilyen kisvárosban: autóval a csúcsforgalmi időszakban jobb a központot elkerülni, egyébként használható. A tömegközlekedés is elfogadható, bár az utóbbi években keveset használtam, nincs tapasztalatom. Biciklivel 10-20 perc alatt a Boráros téren vagy (attól függ, hogy pontosan honnét indulsz). De kisbolt, zöldséges, pék, videotéka, gyógyszertár, orvos, ruhabolt, virágüzlet stb. gyalogos távolságon belül van.

2011. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előzővel teljes mértékben egyetértek.


Az anyagi háttér nagyon változó. Vannak düledező viskók meg új építésű medencés villák is.


A közlekedés abból a szempontból rosszabb kicsit, hogy a hévhez külön buszozni kell 10-15 percet. Autóval pedig reggel és délután gyakran van dugó, mert a környező településekről ingázók egy része is Csepelen megy át. De mondjuk ez jellemző majdnem mindenhol a városban a külsőbb kerületekben.

2011. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!