Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy közepes méretű villanybojl...

Egy közepes méretű villanybojler hány kWh-t fogyaszt egy hónapban?

Figyelt kérdés
asszem 50 literes lehet, újabb fajta, gondolom részben éjszakai árammal működik, egy tol-ig érték érdekelne
2011. aug. 25. 15:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem 120 literes Hajdum van szinte ujj állapotu havi 24O Kw-ot fogyaszt éjszakai/vezérelten/ áramon teljesen feltekert állapotban /hárman fürdünk belőle + mosogatás/
2011. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 PéterPálka ***** válasza:
Erre a kérdésre nem lehet válaszolni, mert a fogyasztás alapvetően nem attól függ, hogy hány literes a boyler, hanem attól hogy mennyi meleg vizet használnak. Erre viszont semmi adat nincsen. A fogyasztás attól sem függ, hogy mennyire vízköves a boyler. Legfeljebb lassabban melegszik fel, de nem fogyaszt többet, ugyanis gyakrabban kikapcsol.
2016. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kérdésre nyilván nincs pontos válasz de azért nagyjából körbe lehet írni.


Alapvetően ha nem használod a vizet akkor is van hővesztesége egy bekapcsolt bojlernek. Ez a hőveszteség a bojler méretétől, a víz hőmérsékletétől és a környezet hőmérsékletétől függ, na meg hogy mekkora szigetelést alkalmaztak a bojlerben (többnyire 1-2cm szokott lenni ,de ha csak 1 cm akkor máris közel dupla annyi lesz a hővesztesége).


50literesre 2cm szigeteléssel mondjuk 65fokos belső víz és 25fokos állandó környezeti hőmérséklet mellett(azaz 40fok különbözetre) 30nap alatt kb 21kwh energiát pazarol csak arra hogy tárolja a hőmérsékletet.


Nyilván ha változnak az értékek akkor ez se annyi lesz,de pl érdemes 60fok felett tartani vagy legalább hetente 1x tartósabb időre 60fok fölé melegíteni a tárolt vízet a legionella bacik elkerülése érdekében.


Ezen felül van az amit elhasználsz. 100liter kevert 40Fokos víz (10fokosról 40fokig kb 30 fok különbséghez) durván 3,4kwh hőenergia szükséges. Ha mondjuk heti 5x zuhanyzol figyelve arra hogy ne tartson túl sokáig és így napi 50literrel beéred, vagy pici kádad van amit 50-60litterrel is jól meg lehet tölteni,akkor durván 1000liter melegvízre lesz szükséged 1 hónapban vagyis kb 34kwh megy majd el a vízmelegítésre.


Vagyis 21+34=55kwh átlagosnak mondható, de lehet akár 10kwh is ha nem használod a vizet és alacsony fokon tárolod(de annak nem sok értelme lenne) és lehet akár 100kwh is ha többen használjátok vagy több vizet gyakrabban használsz és magasabb hőfokon tárolod. (Ugyanis ha 65fok helyett mondjuk 95fokra állítod,hogy több legyen a használható melegvized ,a tárolásra máris kb 15kwh-al több hőveszteség menne el egy hónapban. De amúgy ez lineáris,mert ügye nem lesz állandóan 95fokos a víz ha használod. kell neki pár óra mire újrafűt. Egy okos bojlernél ahol lehet ott pont ezzel tudnak játszani. Beprogramozod,hogy mikorra legyen kész a melegvíz és ezzel csökken a hőtárolásból fakadó veszteség.


A lényeg. Átlagos használat mellett az 55kwh normálisnak mondható 1 hónapra az 50literes bojlerre,de 10-100kwh között simán ingadozhat. A nagyon pró max fogyasztást nem számoltam ki,szóval nyilván lehet 100kwh-nál többet is produkálni vele. Attól függ mennyire használja ki valaki 0-24-ben és mekkora teljesítménnyel tud visszafűteni,de az szerintem már nem az átlag kategória.

febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!