Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Menyivel előtte kell egy...

Etelej kérdése:

Menyivel előtte kell egy lakást meghirdetni, ha el szeretném adni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy másik lakást, a pénzt a mostani lakásunk eladásából szereznénk. Hogyan kell megoldani, hogy ha a mostani elkelt de még nincs meg az új, ne kelljen albérletbe menni( 1-2 hónapra)? Mikor kell meghirdetni a mostanit?

Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 26. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Most nagyon kevesen akarnak lakást veenni, tehát minél hamarabb kezdd meg a hirdetést. Egyik haveromék is már fél éve hirdetik, de még mindig nem ment el a lakás. Én amúgy venni szeretnék, de várok még, nagyon bizonytalan a helyzet. Meg minél tovább várok, annál olcsóbban tudok venni.
2011. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó. Barátnőmék 3 évig hirdették a lakásukat, mire elkelt, de nagyon nyomott áron. Akkor már úgy voltak, hogy akárhogy is, de szabadulni kell tőle, mert elváltak a szülők és az anyuka, aki a lakásban maradt, nem bírta fizetni a rezsit. De az is lehet, hogy néhány hónapon belül találsz vevőt.

Sajnos benne van a pakliban, hogy átmenetileg máshol kell laknotok, ha nem úgy jön ki a lépés, ha albérletbe nagyon nem akartok, akkor szülőhöz, esetleg ismerős üresen álló lakásába lehet menni. De ha szerencsétek van, akkor azonnal tudtok költözni az új lakásba.

2011. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
én úgy hirdetném: pl 2011 decemberi átadással, költözéssel lakás eladó..
2011. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyzetben ez teljesen kiszámíthatatlan. Lehet 3 hónap, lehet egy év, vagy akár több. Ha áron alul adjátok, hamarabb sikerülhet. Szerintem legjobb úgy nekikezdeni, hogy eleve van tervetek átmeneti megoldásra. Nekem valami csoda felytán 3 hónap alatt sikerült eladni egy panel-lakást, és nehezen találtam helyette megfelelőt. Amikor végre találtam, már csak pár hetem volt a kiköltözésig, ráadásul a birtokba vétel elhúzódott még három hónapig az eladó hibájából. Úgyhogy kiköltöznöm ki kellett, beköltözni meg nem volt hová, albérletre már nem futotta volna. Egy rokon befogadott, de a holmijaim, bútoraim négy különböző helyen voltak, azt sem tudtam mit hová vitessek... Ezt nem kívánom senkinek, még egyszer nem csinálnám végig. Ezért javaslom hogy előre tervezzetek be ilyen helyzetet is.
2011. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia mi két éve hírdetjük sőt lassan három. Azóta volt 4 látogató.Minnél előbb annál biztosabb.
2011. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk eladó néhány ház, de olyan régóta vannak hirdetve, hogy már az Eladó táblát is többször kellett rajtuk cserélni. Sokan ott baltázzák el, hogy a magas árból nem hajlandók engedni, és nem fogják fel, hogy a piac nem úgy működik, ahogy ők szeretnék.

Egyébként mi egy 15 millióért hirdetett házat 12-ért kaptunk meg, pedig bőven megérte a 15-öt. Ez van, ilyen a piac.

2011. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nemsokal hamarabb 3honapal
2011. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!