Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mivel teszek...

Mit csináljak? Mivel teszek jót magamnak és a többieknek?

Figyelt kérdés

Egy társasházban lakunk, mindenkinek van külön villanyórája,eddig nincs is semmi gond. De az egyik szomszéd villanyórája majdnem mindig áll, ha kap egy nagyobb löketet akkor is fordul egyet és tovább áll. Ez onnan tünt fel, hogy mi ketten lakunk, ők hatan és mi közel 600 Kw-tal többet fogyasztottunk 1 év alatt mint ők. Mi nem vásároltunk semmilyen elektromos készüléket. Mi dolgozunk egész nap, náluk mindig van itthon valaki és mindig megy valami.

Már jeleztem neki, hogy szerintem rossz a mérője, de nem érdekli.

Végülis az lenne a lényeg, hogy nekem mint a társasházban lakó egyik lakónak lehet-e ebből bajom később ha ő ezt nem jelenti be hanem az E-on veszi észre?


2011. aug. 27. 16:18
 1/7 anonim válasza:
Hát fel kéne őket nyomnod, büdös c*gányok, nem csoda hogy nem dolgoznak
2011. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magyarok, csak sok a gyerek! Ennyi
2011. aug. 27. 17:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó de most nem a felnyomás! De ha nem teszem meg és rájön az E-on a társasház többi lakójának lehet baja??? Ez itt a lényeg!
2011. aug. 27. 17:02
 4/7 anonim válasza:
csak akkor lehet belőle bajod, ha tudtál róla, de még sem szóltál az E-on-nak. csak ha tudtad hogy rossz és mégsem szóltál!
2011. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szomszéd helyében engem sem érdekelne, ha egy rossz mérő miatt a felhasznált áramom egy töredékrészét kellene csak kifizetnem. A mérő hibája nem róható fel a fogyasztónak, sem a szomszédnak. Ha a szolgáltató nem veszi észre a hibát, az ő dolga, ne foglalkozz vele.

Van itt viszont egy bökkenő. Kicsi ám annak esélye, hogy rossz az a mérő, a mérő manipulálása sokkal gyakoribb! Ha felfedik a szabálytalanságot, az isten se mossa le rólad, hogy a te bejelentésed nyomán jöttek rá, azaz a jószomszédi viszonynak lőttek. És végül még egy nyugtalanító dologot muszáj megemlítenem: a nagycsaládnak szükséges árammennyiség méretlen -illegális- része származhat máshonnan is. Mondjuk a társasház hálózatából, de akár a szomszédtól, azaz tőled is! Hogy ezzel a helyzettel mit teszel, vérmérséklettől függ, leírom, én mit tennék hasonló helyzetben: Mivel én nem tudok rövidtávon máshová költözni, nem húznék ujjat a szomszédommal, csak, ha bizonyosan tőlem lopja az áramot. Így hát átgondolnám alaposan, hogy reális-e a háztartásom fogyasztása, mindenképp megnézném, ha minden fogyasztómat kikapcsolom, forog-e a mérőm... és...amint bizonyossá válik, hogy nem én vagyok megkárosítva, hátradőlnék és elfelejteném az egészet. Remélem segítettem.

2011. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig az enyémhez nem nyúltak. Eddig!!!! Nekem jó a fogyasztásom, pont annyit fizetek amennyit használok. Az óra nem forog, hogyha mindent kihúzunk. Ezt is kipróbáltuk. Csak az aggaszt, hogy az összes lakás összes vezetéke (villany,telefon, kábeltévé stb.)pont az ő padlásukon keresztül megy mindenkihez és erre most jöttem rá, hogy átnéztem a vezetékelést. Ez egy picit fura, hogy csupaszon vannak (ezt ő mondta nekem :-)). Ez meg kivitelezési hiba.
2011. aug. 28. 14:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Vagy hozzányúlt??? Ebbe bele sem merek gondolni.......
2011. aug. 28. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!