Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy átlagos lakás adás-vételné...

Egy átlagos lakás adás-vételnél mennyi mostanában az ügyvédi költség, és melyik fél "szokta" fizetni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A vevő szokta az ügyvédet "vinni" és fizetni is. Az ügyvédi díjak nagyon különbözőek, van aki fix árért dolgozik, de van aki az eladási ár bizonyos százalékáért.
2011. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam 1/2-1 % szokott lenni. Ha fix ár, akkor az kb. mennyi?
2011. aug. 29. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Én minimum 100e+áfát szoktam kérni (az ingatlan árától függetlenül), egyébként meg 1 - 1.5%.
2011. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én ügyvédem díja bruttó 100 E volt, 3 hónapja vettem egy lakást a párommal. Kicsit bonyolult ügy volt, de nem is számolt rá plusz díjat.


Egyébként mi nem ár alapján választottuk őt, hanem szimpátia alapján, és végig nagyon segítőkész volt, nem csalódtunk benne, mindig elérhető volt, aprólékosan elmagyarázott mindent, hogy még a "halandók" is megértsék. Nekem meg főleg sok aggályoskodó kérdésem volt, ő mindezt türelmesen állta :)

2011. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a 100e reálisnak tűnik.
2011. aug. 30. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!