Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy felkeresek...

Van olyan, hogy felkeresek egy ingatlanost, hogy ajánljon nekem kiadó lakást, és ha kiveszem, fizetnem kell érte? Ez legális?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre való az ingatlanos.
2011. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nem az fizet, akihez befolyik a pénz? (tulaj)
2011. aug. 30. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy van, hogy ha pl. egy lakás 40 ezerért kiadó és te azt mondod, hogy jó, kiveszed, akkor neked a 40 ezer felét kell kifizetni az ingatlanosnak, a másik felét pedig a lakás tulaja fizeti ki. Ez az ingatlanos közvetítő díja.
2011. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ha kiderült, hogy a tulajjal nincs is szerződésben?
2011. aug. 31. 22:44
 5/10 anonim válasza:
Nem kell fizetni az ingatlanosnak semmit!!!! a bérlőnek, az ingatlanos a bérbeadóval van szerződésben akitől kapja a jutalékot
2011. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
velem aláíratta azt a papírt, hogy a havi bérleti díjnak a felét fizetjük jutalékként, de a tulaj nem szerződött vele, csak neten kinézte az ignatlanos a hirdetést és odavitt bennünket. Így a tulaj nem fizet, de rajtunk jogosan követeli? Nekem ez így csalásnak tűnik... hogy értékesíthet valamit, amivel meg sincs bízva...
2011. szept. 1. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem is értem...Szóval a lakástulaj nem is bízta meg az ingatlanos a lakás hirdetésével? Akkor hogy mutatta meg nektek a lakást? Honnan volt kulcsa? Nekem ez így fura. Ha a tulaj nem fizet jutalékot, te sem vagy köteles. Ha valóban nincs szerződése a tulajnak az ingatlanossal, akkor szépen el kell küldeni az ingatlanost a francba, és megegyezni a tulajjal. Így egyikőtöknek sem kell fizetni az ingatlanos jutalékát.
2011. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ingatlanosnak nincs szerződése a tulajjal, és pénzt akar kérni, fel kell jelenteni: szélhámosról van szó!
2011. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első, hogy az ingatlanos köt szerződést a tulajjal! Ha az ügyfél megbízza, hogy kutasson fel neki egy kiadó lakást, akkor is első a tulaj és a közvetítő jogviszonya.

Amennyiben kiveszed a lakást, akkor a tulaj fog jutalékot fizetni a közvetítőnek. De vevő/bérlő sosem fizet az ingatlanosoknak!!!

(Maximum vétel esetén ad letétet, de az nem az ingatlanos pénze lesz)

2012. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. ápr. 22. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!