Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyaralóként nyilvántartott...

Nyaralóként nyilvántartott ingatlannal mi a teendő?

Figyelt kérdés
Párommal első lakásunkat szeretnénk megvásárolni,de kiderült,hogy a kiszemelt ingatlan nyaralóként van nyilvántartva.Mi ilyenkor a teendő?Kaphatunk e rá hitelt,mert a teljes vételár nem áll rendelkezésünkre!Át lehet e minősíteni lakóingatlanná,kell e fizetni érte,hogyan zajlik egy ilyen procedúra ?Segítsen,aki szakavatott,nagyon fontos és sürgős!
2011. szept. 1. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
hívd fel az önkormányzat építési osztályát, ott mindent elmondanak. Területtől is függ, hogy át lehet-e minősíttetni és nem 2 fillér...
2011. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
mi is akartunk venni nyaralónak minősített ingatlant,de nem adnak rá hitelt,át kell minősíteni lakóházzá,de ahhoz is van valami feltétel,és csak a tulaj tudja megtenni,ha akarja..
2011. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én se kaptam ilyenre hitelt.Átminősíteni se lehetett,mert nem volt meg az alap területe se(többek között)

Pedig sokkal olcsóbb lett volna.Ezért vettem tanyát inkább.Itt nincs gond,lakóház udvarként van nyilvántartva,új építésű és itt egy szoba akkora,mint a "nyaraló" volt,amit venni akartam előtte. :-)

Ja és a nyaraló zártkerti övezetben volt,ha ez számít valamit.

2009-ben még az FHB adott volna rá,de nagyon szigorú feltételekkel(pl meg volt határozva,hogy minimum mennyi legyen az értéke és annak is max 50%-ra adta hitelt,elletve a falazat se volt mindegy és a komfortfokozat) esetleg ott kérdezz rá,én végig jártam több bankot és hitel közvetítőt,mire úgy döntöttem,hogy bonyolult és szinte lehetetlen,inkább hagytam.

2011. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Tanya vásárlásában nem gondolkozunk,azért,mert nem igazán mi stílusunk!Ez azért lenne,lett volna jó,mert a városközponthoz nagyon közel van,de ugyanakkor csendes övezet.Ebben az árban nem találunk más megfelelő ingatlant ebben a városban,mert az ingatlanok ára itt kifejezetten magas.Panelben nem szeretnénk élni.Viszont nagyon gyorsan házat kellene vennünk!Az ingatlannal szemben most épül egy idősek otthona is.(bár morbid,de párom azt mondta,sűrűn látnánk a halottas autót)!
2011. szept. 3. 11:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!