Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha mondjuk betörnek hozzánk...

X) kérdése:

Ha mondjuk betörnek hozzánk akkor mit érdemes tenni / mondani ha szembetalálkozok egy betörővel? Érdemes elfutni? Van valamilyen duma amivel el lehet őket ijeszteni?

Figyelt kérdés
Mivel elég szép házunk van kicsit félek hogy egyszer majd betörnek a házba... illetve egyszer már meg is tették de amennyi eszük volt ellopták a húst a fagyasztóból meg leszívták a kocsiból a benzint -.- de azért érdekelne hogy mit lehet tenni ha hirtelen szembetalálom magam egy illetéktelennel mondjuk mikor kimegyek bezárni a hátsó kaput.. Gondolom a futás a legjobb módszer nem? Bár általában kiskéssel megyek ki meg kutya is van mert sok errefelé a (hogy is fogalmazzak hogy ne legyen sértő) napbarnított... :)
2011. szept. 11. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
tegyél ki a kapura egy olyan táblát, hogy xy biztonsági cég által távfelügyelettel védett vagy ilyesmi...szerintem ilyen cégektől lehet ilyent kapni...vagy köttessetek be ilyent, ha tényleg féltek...én ezt tenném...de itt a panelba felesleges :D
2011. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szereltessetek be riasztót!

Mi vettünk hozzá egy olyan távirányítót, amivel 200 méterről is be tudom indítani. Ha megnyomom,akkor beindul a sziréna. Mi este bevisszük a hálóba, ott van az éjjeliszekrényen. Ha Isten ne adja arra ébrednénk,hogy van bent valaki,akkor megnyomom a gombot és riaszt. Onnantól pedig pár perc alatt kint vannak az örző-védősök.

2011. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

egy nagyon nagy kutya jó megoldás pl, másrészről szerintem a szép szó ott nemsegít, két lehetőséget tudok elképzelni ha "összefutsz valakivel" nálad:

-meglátja hogy van otthon valaki, lebukott és elmenekül ha tud mert a napbarnított cigány ilyen...

-másik lehetőség izgalmasabb, mert ha nem elfut akkor támad.

itt jön az a rész hogy utána kéne nézni hogy jogilag mi számít önvédelemnek és ezen múlik minden.. amerikában van vmi olyan bizonyos államokban hogy házon belül le is lőheted.. van hogy kertben is lelőheted simán a betolakodót. Viszont ha jól tudom ezek itthon nemműködő dolgok, amikor a haver agyonvert 5 félbarnát (önvédelemből) akkor őt vették elő mert bántotta a kisebbséget -.-

lényeg: önvédelem jogilag hogynézki, KUTYA, riasztó, az a biztonsági céges tábla nem rossz ötlet, ugyanígy kamu villanypásztort is kitehetsz egy vigyázz ráz táblával (de ne rázzon mert Te jársz rosszabbul)

2011. okt. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!