Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen jogaim és kötelezettség...

Milyen jogaim és kötelezettségeim lesznek, ha bejelentem a tartózkodási helyet?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztem, és olvastam, hogy 3 napon belül be kell jelentenem a tartózkodási helyet. Az hogy be van jelentve a tartózkodási helyem az mivel jár? Milyen jogok illetnek meg és mik lesznek a kötelezettségeim?


Kapok-e majd orvosi ellátást, ha kell, például?


2011. szept. 16. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
ha a tulalydonos bejelent hivatalosan es szamlat is ad ,akkor bejelenthet ideiglenesen a lakasaba. Utana a szamlak a te nevedre kerulnek es ha nem fizeted pl a villanyszamlat akkor az a te tartozasod lesz es nem a tulaje.
2011. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én ugyan nem albérletben, hanem saját tulajdonú lakásban laktam egyetem alatt az állandó bejelentett lakóhelyemtől 200 km-re.

Még ideiglenesen, tartózkodási helynek sem jelentettem be magam oda.

Ennek semmilyen hátrányát nem tapasztaltam. Az orvosi ellátásnál nem tudom hogy van, nem vagyok egy betegeskedő típus. Utoljára csak azért voltam orvosnál, mert a jogosítvány meghosszabbításához kellett. Akkor tudtam meg, hogy egyáltalán ki a háziorvosom.

A szolgáltatók, meg nem kérik, hogy be legyél jelentve arra a címre, amiről kéred a számlát.

Ha jól emlékszem csak a lakás adásvételi szerződését vittük a számlák átíratásához, semmi mást.

2011. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az orvos akkor is ellát, ha nem vagy az adott településre bejelentve. Nálam semmig ond nem volt, mikor még nem jelentettem be magam Pestre, még a szakrendelőben (ahova a beutaló szólt: tüdőszűrő, EKG), sem volt semmi probléma. Lényeg, hogy a tb-d fizetve legyen.


Ha bejelented magad valahova, akkor az új lakcímed le kell adni az APEH-nak, illetve OEP-nek, a bankodnak is. Bejelentéshez vinni kell az adásvételit/tulajdoni lapot, vagy albi esetén a tulaj aláírása kell a bejelentő lapra.

2011. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tartózkodási hely (ideiglenes) esetén is jelenteni kell ezeket, vagy csak lakóhelyváltás (állandó) esetén?
2011. szept. 17. 19:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert a bank az még oké. De hogy ha így is mindegyik állami intézménynek külön be kell jelenteni mindent, akkor semmi értelme nincs lakcímet bejelenteni...
2011. szept. 17. 19:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell, ha megmarad az állandó. Csak akkor, ha a leveleidet ezektő a szervektől a tartózkodási helyedre szeretnéd kapni. (csak akkor add meg, ha legálisan adja ki a tulaj az albit)
2011. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!