Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik kerületben érdemes...

Melyik kerületben érdemes lakást venni Budapesten?

Figyelt kérdés
Budapestre szeretnék költözni 1 éven belül (20 éves vagyok), és lakást szeretnék venni (max. 20 millió értékben), mit ajánlatok, melyik kerületekbe érdemes költözni? (közlekedés, és a környezet, ár-érték arány szempontjából)
2011. szept. 18. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
VIII.
2011. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

I., II., III., V., VI., XI., XII.

Szerintem ezek az aránylag jobb kerületek, ahol nem késelnek meg embereket naponta, vagy nem kell szemétkupac mellett élned, ráadásul könnyebben túl is tudsz rajta adni, ha úgy adódna. Új építésű lakásokkal nagyon kell vigyázni, mert rengeteg épült borzalmas minőségű anyagból, papírvékonyak a falak, valahol még azt is hallani, ha lehúzza a szomszéd a wc-t... Érdemes például metro vonal közelében nézelődni, mivel reggelente és délután óriási dugók vannak a városban, de a HÉV, villamos vonal is jó, ha felmész a bkv oldalára, ott utána tudsz nézni, melyik kerületben milyen a közlekedés.

Érdemes még rákérdezni és letisztázni például a mérőóra állásokat, van-e közös költség vagy bármilyen más tartozás, ezt az adásvételiben muszáj leírni, nehogy ráfázz később. Nálunk előfordult (társasház), hogy az új lakó beköltözött, csak szegény nem tudott róla, hogy az előző lakó 1 milliós közös költség hátralékot hagyott 'ajándékba', szóval vannak ilyen apróságok.

Érdemes rákérdezni arra is, hogy tervez-e a társasház valami nagyobb beruházást, mert sok helyen most vannak ablakcserék, fűtés korszerűsítés, tehát ez azt jelenti, hogy havi plussz 10-20 ezres kiadás lesz lakásonként, amennyiben a közgyűlés megszavazza... Érdemes esetleg gondnokkal, közös képviselővel ilyenekről elbeszélgetni lakás vásárlás előtt...

2011. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ja és a szomszédokat is érdemes megkérdezni, sokat tudnak ám mesélni a házról is, a környékről is, nyilván az eladó a negatívumokat nem fogja az orrodra kötni.
2011. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Én is lakást szeretnék majd vásárolni. III.-ik és XI.-ik kerületet tudom ajánlani. Bár a XI.-ik kerületben elég drága lakások vannak, de 20 millióért találsz jót.

A VII.-ik, VIII.-ik, IX.-ik kerületbe semmiképp nem mennék, mert azok elég gázosak... tapasztalatból tudom.

A XX.-ik kerület pedig nagyon kint van, a külvárosban...

2011. szept. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

XI. nyugis, normális, mégis közel van a belvároshoz. 20 misiért már elég korrekt kis pecót lehet durrantani errefelé.

itt élek 2 éve, eddig csak az előnyeit tapasztaltam. szeretem benne, hogy közel van pesthez, de mégis látok fát-bokrot, ha kinézek az ablakon, nem olyan szmogos mint a túlpart :)

a fontos buszok-villamosok végállomásai mind itt vannak, szóval bárhova eljutsz fél órán belül.

hamarosan (najó, lehet, h csak 10év múlva :) de elkészül a 4es metró, ez külön emeli a lakás értékét, és persze kényelmesebbé teszi az életet.


szóval ezt a kerületet csak ajánlani tudom. nézz szét az ingatlanos oldalakon az árakról a lakáskínálatról.

2011. szept. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a XIV. be jöttem, nagyon szeretem, jó a közlekedés is, csak mondjuk ez kicsit drága hely...
2011. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A xiii. ker dinamikusan fejlődik, és ráadásul a metróközelség sem utolsó szempont
2011. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
XVI.ker pest rózsadombja.Jó hely.
2011. szept. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
tudok egy kétlakásos házat a XIX kerületben 20misiért, ha érdekel,írj privit!
2011. szept. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tetro ***** válasza:
31%
nem igazán értem, hogy honnan kéne bárkinek tudni, hogy te hol vegyél lakást. mit akarsz dolgozni? hol? jársz még iskolába? mi a fontos számodra? a madárcsicsergés meg a sünök, vagy hogy a Gödörből kúszva is haza tudj menni? meg szerintem egy lakást nem lehet meghatározni kerület szerint. mert vehetsz lakást a VIII.-ban a Reviczky utcában meg a Kőris utcában is. olyan nagyon messze sincsenek egymástól, mégis más az életérzés :D
2011. szept. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!