Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb 33cm-es falra 6cm-es...

Dominc kérdése:

Kb 33cm-es falra 6cm-es szigetelést ajánlottak,15éves az ingatlan. A 8cm-t még esetleg de 10-12cm-t már feleslegesnek tarja a szakember. Véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért lenne felesleges. Manapság a 38-asra szoktak 5 cm húzni.

Illetve elég sokan ma már ( mi is) 44-es téglából építkeznek! Szóval szerintem nem felesleges!

2011. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

6 cm szigetelés az egy vicc szerintem. Ha valóban spórolni akartok, akkor tegyetek fel megfelelő méretűt.

Egyébként minimális matekkal ki lehet számolni, nagyjából mennyi a ház hőleadása, az előző évi fogyasztásból. A szigetelésnek is tudni lehet, mennyi a szigetelése, ezeket kell balanszba hozni. Járjatok utána, guglizzatok, számoljatok, aztűn meglátjátok, igaza volt-e.

2011. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a szakembered számításokra alapozza ezt a véleményt, meglehet, hogy igaza van, laikusok ellenvéleményére pedig

nem szabad adni, az elszúrt épület kijavítása ugyanis nem nekik lesz drága. A kérdés megválaszolása egyébként mérnöki, szaktervezői feladat, amihez ismerni kell az épületet, többek között a felhasznált anyagokat, szerkezeteket, a jellemző csomópontokat és épületfizikai számítások alapján el lehet dönteni, hogy milyen anyagból, milyen vastagságű hőszigetelés beépítése lenne optimális, és ahhoz milyen felületképzést (vakolatot, burkolatot) szabad társítani. A konkrét esetben például nagy eséllyel olyan téglából van a homlokzati fal, hogy egy bizonyos méretnél vastagabb polisztirol alapú olcsó rendszerrel a falon belül komoly páralecsapódásokat lehet előidézni!

2011. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előzőnek teljesen igaza van.

Mi jövőre gondolkodunk szigetelésben. 38-as fal és minimum 8-ast raknánk fel. (A ház egyébként lassan 30 éves lesz, 100nm, 1400m3 gáz megy el évente.)

Pontosan kiszámolni a legjobb, de ha van rá pénzeket még vastagabb is mehet föl.

20cm fölött azért én nem tennék fel, több okból sem, bár pont emiatt valaki itt egy-két éve engem leidiótázott.

2011. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi 50 éves házra 45cm falra (B30 tégla hosszában és keresztben, kötésben) tettünk 5cm, sima B30-as falra pedig 10cm-es hőszigetelést 5éve, és megmondom őszintén bánom, ma legalább 10-12 centit raknék a 45-re és 15-20cm a 30-asra és ha lehet kőzetgyapottból, de legalább grafitost, ha polisztirol.


6 vagy 8cm zártcellás, extrudált lapot max. lábazatra tennék.


Gondolj bele, a felrakása ugyanúgy 2000-2500Ft/nm mint a vékonyabbnak viszont a hőáteresztési képessége amit én leírtam legalább 5x jobb. Passzív házaknál a 40-es Ytong falra még 20cm hőszigetelést raknak (födémbe meg legalább 40cm-t).


Persze, ha 15éves házadban 25 éves bontottan berakott összeszáradt fa nyílászáróid vannak, akkor nem ez a legégetőbb gond. Vagy ha úgyis eladod az ingatlant és nem számít az energetikai besorolás. Végül is te döntesz.


Nekem a tervező úgy fogalmazott, hogy "legalább 5cm ill. 10cm Austrotherm vagy ezzel egyenértékű" legyen a szigetelés. Bánom, h nem dupláztam meg, már bejött volna az ára.

2012. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vajda Blandina ***** válasza:

A válaszokban, amik eddig érkeztek, sok igazság és részigazság van. Csak pár gondolat:

1. látatlanban nem lehet ennyi adat birtokában ítélni (csak feltételezni tudom a kor alapján, hogy 30 cm vastag Porotherm vagy hasonló falazó termékből készült - a 3 cm pedig a 1,5-1,5 cm vakolat.

2. valóban meg kell tervezni a ház szigetelését, lábazattal, kávákkal, tetőszigeteléssel stb. együtt - tehát hová milyen anyagú,vastagságú szigetelés kerüljön.

3. valóban van egy bizonyos rétegvastagság, amit fokozva már nem olyan arányú a szigetelés mértékének emelkedése. Ám ez a 6 cm még nem az az érték. Ha valóban Porothermből készült a fal, akkor 6 cm-rel (EPS-sel számolva) a jelenlegi követelményértéket érik el. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehet jobb.

4. És ha már itt tartunk: kérdés, mi ez a szigetelés, azaz mi mennyi? A ma kapható szigetelőanyagok szigetelési értéke eléggé eltérő, a reálisan megfizethető kategória 0,024 W/mK-0,045 W/mK értékig terjed, tehát az egyik szigetelőanyag szigetelési értéke akár duplája is lehet a másikénak. (Egyelőre nem megfizethető kategóriához tartozik a vákuum vagy az aerogél - ezekből pár cm is elég lehet.

5. Ma már 25 cm-s homlokzati hőszigetelés sem ritkaság, de ezt előre meg kell tervezni.

6. Vékony, kis hőszigetelő értékű terméket csak akkor építsenek be, ha erre komoly okuk van, mert ahogy előttem is említették, a költségek vékonyabb anyagnál sem sokkal kisebbek - hiszen a beépítés költsége (munkadíj, állványozás stb) ugyanaz, ragasztóé, dűbelé, gletté, hálóé, alapozóé és a színezésé ugyanaz. Megéri szakemberrel konzultálni. ( Olyan szakemberrel, akit a szakma tart annak, nem az, aki önmagát :)

Végső következtetés a fenti kérdésre: a szaki tanácsa lehet akár jó is, kérdés, mi mennyi és hol.

2012. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!