Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek is átverés?

Szerintetek is átverés?

Figyelt kérdés

Lakást vettünk, és közben belefutottunk egy lakásba, ami nagyon jó környéken, nagyon jó, és NAGYON olcsó volt. Tulaj mondja, hogy hát van rajta jelzálog, azt ugye egyben ki kellene fizetni, X összeg, oké, de két nap múlva foglalózzák a lakást, szóval ha kell gyorsan döntsünk. Már tulajdonképpen meg is állapodtunk, de még nem adtunk át pénzt, mikor a tulaj elszólja magát, hogy nem is sima hitel az, hanem már végrehajtás alatt van, és igazából nem is biztos, hogy annyi, amennyit mondott, mert ő csak kérvényezte, hogy hadd váltsa már ki ennyiért, de el sem fogadták még és nem is tudja, hogy el fogják-e fogadni, vagy mennyi is lesz a vége. Közben kikértük a tulajdonit, már széljegyzeten ott volt egy közüzemi tartozás. Hát izé tudta ám, hogy van, de nem tudja mennyi, csak pár száz ezer lehet. Szóval adjunk annyi kp-t, amennyi fedezi az ő (még nem is tudott) hitelösszegét, (sőt tkp azt sem tudja kiengedik-e a lakást) meg a közüzemi tartozást (meg ki tudja mi lehet még). Nincsen egyébként hivatalos jövedelme sem és mikor ezeket elmondtuk, hogy hát mi így nem adunk semennyit, max. letétbe ügyvédnek, meg akkor egyáltalán mutasson már papírokat, hogy akkor mennyi is a tartozása, mert akkor el lehet kezdeni az egészet, akkor közölte, hogy nem biztos, hogy megéri neki a macera, amivel mi többet adunk, mint az, aki már másnap (az eredetileg kijelentett holnapután után pár nappal) foglalózik, úgyhogy döntsünk gyorsan. A vége az lett, hogy hagytuk a fenébe. A lakás azóta is (kb. másfél hónapja) ott van hirdetve. Most az egyik ismerősöm futott bele, neki is szóról szóra ugyanezeket mondja, hogy holnap foglalózza más, gyorsan adjon pénzt stb. stb.


Én mondtam, hogy szerintem úgy átveri a palánkon, mint a szart és mivel se jövedelme se semmije az eladónak, már mindenfélék vinnék a lakását, bottal ütheti majd a millióit, ha odaadja és nem jön össze a dolog. Szerintetek hagyjam a fenébe, vagy próbáljam lebeszélni, hogy ilyen 5milliót odaadjon? Mert annyit akar. Ő azt mondja, hogy papír papír, de hát hiába papírozza le, ebből szerintem ki se tudja verni márpedig nagyon átvágás szagú a dolog nekem.


2011. szept. 28. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp beszéld le!!! Igaz, hogy ha átvágás, mehet a bíróságra polgári perre, de számoljon azzal, hogy kb 5-6év!

Sokszor az olcsóbb a drágább!!!!

2011. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

amelyik lakás körül ennyi zűr van, azt hagynám a csába.

tele van az ingatlanpiac.

mi eddig csak olyan lakást vettünk, aminek tiszták voltak a papírjai, és egy forint tartozás vagy hitel sem volt rajta.

nagyon rá lehet .aszni az ilyenekkel, mindenképpen beszéld le az ismerősödet erről a lépésről!

2011. szept. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pénzt kézbe soha nem adnék így oda. Mi bármikor ingatlant vettünk, mindig ügyvédi letétbe tettünk le foglalót. Ő kéri ki a tulajdoni lapot és az ilyen zűrös ügyeket is ő rendezné az eladóval. Ha az eladó nem akar ügyvédhez menni, akkor mindenképpen érdemes menekülőre fogni vagyis hagyni az egészet a fenébe.
2011. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ez kérdés? egyértelmű hogy átver....

ha megveszed/adsz neki pénzt, akkor meg meg is érdemled....

2011. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!