Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel nemsokára utcára kerülök...

Mivel nemsokára utcára kerülök, tudni szeretném, hogy érdemes e pár hónapot az utcán tölteni, és úgy hajléktalan szállókra megpróbálni jelentkezni, vagy közvetlen a nincstelenné vállás után is meg lehet próbálkozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem dohányzok, nem iszok, nem drogozok, és képes vagyok elég kevés ételből megoldani a napi fogyasztásom. Kétség kívül, a hónapok alatt megjelenő egésszégügyi problémák miatt, majd rá kell szokjak az alkoholra, hogy enyhícse a napi fájdalmakat, és csökkenjen az éhség érzet.

Így ez lehet majd hátrány lesz akkor.


2011. szept. 28. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincs senki rokon, akinél meghúzhatod magad pár hétre?
2011. szept. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért nem ilyen könnyű az élet. Valószínű, hogy igénybe vennék ilyet, ha lenne rá lehetőség. De több helyen is érdeklődtem már, és azt írják, hogy mivel téli hónapok jönnek érdemes ilyenkor börtönbe jutni, és ott kihúzni a telet, és még felvételizni sem kell, meg ÁNTSZ papírt szerezni, vagy kötelező tüdőszűrő papírt szerezni. Amiket büdösen, mocskos ruhákban, gombás betegségekkel, igen nehéz megszerezni, mivel azonnal ktiessékelnek a korházból (láttam már ilyet, szépen kivezették az öreget, hogy menjen máshova).
2011. szept. 28. 21:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

" Kétség kívül .... majd rá kell szokjak az alkoholra,"


Hát ezt ne tedd. Ez lenne az a pont, amikor már nem fogsz tudni visszajönni a normál életbe.


Hol laksz? Budapesten?

Valamilyen munkát biztos fogsz találni, és viszonylag olcsón vannak kiadó szobák, vagy esetleg munkásszállás, amíg nem jössz egyenesbe.

2011. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez szintén nem ilyen egyszerű, mivel egy olyan kis faluban élek(tem), ahol rengeteg az Indából származó emberke, a környékben 25-30kmes körzetben nincs állás amit megkaphatnék, főleg, hogy nem hogy ideiglenes lakcímem sincs, de hetekben megszűnik a jelenlegi lakcímem.

És elárulom, hogy ahhoz hogy más városban munkaügyi központban egyáltalán foglalkozzanak veled, legalább ideiglenes lakcímmel kell rendelkezned. (nem akarok városokat említeni, de mint a sz**t úgy küldtek ki onnan mikor elővettem a lakcím kártyám, mivel az az első.

2011. szept. 28. 22:11
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne a munkaügyi központban keress munkát, hanem nézd a hirdetéseket a neten, tuti, hogy fogsz találni, ha máshol nem gyárban, üzemben betanított munkát. Nem tudom mi a végzettséged, gyakorlatod, így ne vedd sértésnek az előzőeket.

És gondolkozz más településben is, ne csak a jelenlegi környezetedben. Még mindig jobb másik városba költözni, mint az általad felvázolt szituáció.


Hogyan, miért kerülsz utcára?

2011. szept. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kérlek ne offold szét a témát. De van egy határ nálam, ami után már nincsenek igényeim. Ha az ember reggel 6-tól este 8-9ig a hét minden napján azért dolgozik, hogy legyen valami gumi szalámi, meg 3ad osztájú kenyér a földön, és hogy ne faggyon meg télen, és az életében egy csöpp dolog se legyen, amit szeret csinálni. Azt nem nevezném életnek. Ezért viszont nincs értelme élni. Abban pedig nem lehet szerintem örömet találni, hogy 20-30 éven át egyik helyről a másikra gumikat pakol az ember. Nekem nincs senkim, nem tudom fenntartani magam már (rengeteg környezeti, egészségügyi gondok maitt). Belefáradtam ebbe az egészbe. Nincs erőm ehhez, folyamatosan küzdöttem az élet ellen, de mindig lenyomott. Most már nem tud hová, így itt az ideje sodródni, amíg nem kerül pont az i-re.
2011. szept. 28. 22:40
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

akkor próbálkozz valami betöréses lopással.

ha nem kapnak el, eladod a cuccokat amit loptál, és abból élsz, ha elkapnak, akkor mész szépen ülni.


bocs, de ez a kérdés komolytalan.

2011. szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Még olvasni is borzalmas. :( Szörnyű, hogy az ember kénytelen azzal a tudattal élni, hogy hamarosan hontalan lesz. A hivatalok nem segítenek semmiben! Senkit sem érdekel sajnos, hogy téged holnap utcára tesznek. Keresnek sok helyre tanyákra ilyen állatgondozókat, kerti munkára meg ilyenek. Szállást, ételt és némi pénzt adnak. Én utánanéznék a helyedben. Mégis jobb, mint az utcán megfagyni éjszaka és éhezni. :( Van valami végzettséged? Milyen idős vagy kb.? Nem érdekel pontosan, csak a lehetőségek miatt.
2011. szept. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"kommojtalan kérdés"

Te aztán biztos tudod, de kétség kívűl a börtön felé hajlok, mert a hajléktalan szállókra nagyon nehéz bejutni, körbe kérdezősködtem, és kb. akik "Pályáznak rá", kb 3% állandó (újraintegrálással), és az ideglienes télre 30%-os a sikeres felvételek aránya.

Továbbá, súlyos gerincproblémák (és más egészségügyi problémák), miatt a tanyán való munkát, ami napi 8-9 órás komoly fizikai terhelést jelent. A hét MINDEN napján, mert a Pestiek azt hiszik hogy hétvégén nem kell az állatoknak adni, vagy legeltetni...

Ami azt jelenti, hogy több élelmiszerre van szükség, továbbá nagyobb a mosdás igény így a víz használat is nő.

Telefonom nincs, és hivatalból szoktam munka után nézni. De mivel csak egy érettségim van, és egy SZTE-n végzett 5 évem, amit abba hagytam, anyagi okok miatt (3 kurzus, és szakdolgozatt maradt akkor). Felnőtképzésben nem tudok részt venni, mivel nincs ráfordítható pénzem, és nincsenek ingyenes képzések. Plusz az utazást sem tudom fizetni.

2011. okt. 1. 19:43
 10/14 anonim válasza:
Ha lehetne lehetőségem, én szívesen segítenék, de nem tudok. :(
2011. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!