Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire jön ki a fűtés...

Mennyire jön ki a fűtés számlátok gáz/vegyes tüzelésű kazánnal havonta? Mekkora házban?

Figyelt kérdés

Most vásárolt házban szeretnénk kialakítani korszerű fűtésrendszert. Azonban nem tudunk dönteni, a modern kondenzációs gáz vagy a hagyományos szilárd tüzelésű kazánt válasszuk a magas gázárak miatt.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszi


2011. szept. 30. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Gázzal kb. 100-120 ezer, fával 30-40 ezer. Mondjuk a gázkazán nem kondenzációs, hanem hagyományos és elég régi. De a vegyeskazán is már eléggé a végét járja.

Szerintem ha nem gond a tüzelés, akkor mindenképpen fával érdemes, csak faelgázosító kazánnal, annak sokkal jobb a hatásfoka egy hagyományosnál.

2011. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szóval mondhatjuk hogy fával harmad annyi a fűtés. én is így gondoltam, hogy a vegyessel jobban járunk, de jobb tájékozódni.
2011. szept. 30. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 75nm,ebből kb 42nm van folyamatosan fűtve,gázzal 35-40e/hó (lenne)

cserépkályhával 9-10e ft árú fa/hó.

Nem kérdés.

2011. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bereczk Jénos ***** válasza:

A számla vége attól függ milyen idő van odakint, de ezt még a meteorológusok se találják el sokszor!

Aztán jönnek a "matekosok", Ők tuti eredményeket állítanak fel, aztán ez vagy hideg, vagy meleg és jönnek a további ötletek, mit vegyél még, persze mindezt névtelenül!!!!!! Látom már úgy indítasz, "GÁZ/VEGYES"!!!! Miért kell két fűtés, ugye ha az egyik elromlik, ott van a másik, ez legyen a gáz, ennek fenntartását akkor is fizeted, ha nem használod, tehát ha a fát választod, mert olcsóbb, a gázzal együtt annyi mintha csak gáz lenne,

nem kell szórakozni a fával, ami igaz, hogy melegebb, mert ott ülsz mellette és rakod, meg felügyelsz rá!!!! Aztán a hétvégi elfoglaltságod is meg lesz, amikor kedvedre kormolhatsz!!!!

Sok helyen leírtam már, hogyan kell fűteni a tüzelés helyett, ha kényelmeset akarsz, és meleget, a nevem alapján kikeresheted, vagy telefonon 06-30-711-8164 (a döntés a Tied!!!)

márc. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!