Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kihez fordulhatok ez ügyben?...

Kihez fordulhatok ez ügyben? Panel lakásban lakom, most vettem észre, hogy a vízóra nem számol, de a plomba ép. Természetesen meleg víz folyik rendesen. Ha bejelentem a VKSZ-nél a hibát, kell-e fizetnem a szerelésért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 22:42
 1/4 A kérdező kommentje:

Ma rákérdeztem a hivatalnál, ők azt mondják, nekem kell a javíttatást fizetni.

Jogos, hogy nekem kell állni a javíttatás árát?

2011. okt. 10. 22:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a plomba épp mint írtad, akkor a mérő csak "simán" meghibásodott. A javítás és hitelesítés összege az szerintem a tulajdonost, tudtommal a szolgáltató tulajdona, azaz a meleg víz szolgáltatóját terheli. Neked max munkadíjat kell fizetned. Ezt úgy lehet egyszerűen értelmezni mintha egy időszakos óracsere történt volna.

Ezeket az eszközöket általában nem javítják. Arra azért ügyelj, hogy a szerelési jegyzőkönyvben szerepeljen, hogy a plombák épek voltak. Ha tudsz még beszerelt állapotban készíts róla fotót ahol a plomba száma is látszik. Nem kell alapból bizalmatlannak lenni a szerelőkkel, de jó ha van valami a "kezedben" ha reklamálnak.

Ha megpendítik a szerelők, hogy esetleg manipulálva volt akkor csak lezárt "dobozban" szállíthatják el. Ami lezárást konkrétan a dobozon szignózol. A jelenlétedben vagy képviselőd jelenlétében bonthatják fel a vizsgálat helyszínén. Hasonló mint a villanyóra meghibásodásnál. Remélhetően nem kerül sor ilyenre. A helyszínen a hozzáérő látja, hogy buherálás volt vagy csak tényleg elromlott az óra.

2011. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Előzőnek igaza lenne... csakhogy a panel lakásban a mérő közös, teneked pedig nem mérőd, hanem "mellékmérőd" van. Ez ha meghibásodik, vagy lejár a szavatossága, akkor a vízmű egyszerűen nem számláz neked tovább, a közös képviselet meg majd rádvágja amit csak bír a közös főmérős vízszámlából. Ez utóbbi miatt nekem havi 4000Ft helyett 23000Ft lett a vízszámla. Ráadás az után is számlázzák már fél éve, hogy mostmár a vízműnek is fizetek, de mikor bemegyek mindig megígérik, hogy majd törölve lesz, közben meg mennek bíróságra vele... au! Tehát ezt kerüld el ha lehet!

A csere úgy történik, hogy tetszőleges vízszerelővel kicserélteted, aztán a vízszolgáltatóddal leplombáltatod. Utána a régi órát megtartod, és a következő leolvasásnál azt is leolvassák. Van még papirozás, azt majd kapod és mondják hogy mit hova postázzál, előre nem kell semmi. Javíttatni nem érdemes, mert addig ideiglenes órát kellene rakatni, aztán javítás után a régit hitelesíttetni, és így drágább mint egy új. Az egész kb. 20000-30000Ft között van.

A lényeg, hogy ha NEM a vízművel cserélteted, akkor olcsóbb is, meg akkor ők csak az újat fogják látni hogy megy, meg a régit leszedve, ami már nyilván nem megy, és megúszod azt a sok embert, aki le akarhat húzni. Ráadás a szavatosság végén úgy is cserélned kéne, úgyhogy csak a fentmaradó idő árát veszted el, nem a teljes összeget.

2011. okt. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Előzőnek igaza lenne... csakhogy a panel lakásban a mérő közös, teneked pedig nem mérőd, hanem "mellékmérőd" van."


Azért nem ennyire egyszerű, mert van olyan panellakás ahol van fő mérő, és mellette van hitelesített mérő is a lakásban.

A főmérőt fizeti a ház tulaja, a lakásban levőt pedig a lakás tulaja, bérlője.

Ilyenkor a vízmű cseréli az órákat.

Tehát kérdez rá mindenképpen kié az óra.

2017. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!