Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel mossam ki fehér függönyö...

Mivel mossam ki fehér függönyömet, hogy még fehérebb legyen? Turiztam egy fehér függönyt, de az összehúzásokat ki kellett engednem, mert rövid lett volna, így ott nagyon látszik a csík, el van barnásan színeződve.

Figyelt kérdés
Hogy tudnám szép fehérré varázsolni?Bár nem mostam még ki,lehet kijön,de mindenféleképpen hófehérnek szeretném,Hány fokon mossam?
2011. okt. 10. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy éjszakára áztasd sós vízbe.De lehet kapni kimondottan függönyfehérítő port a mosóporhoz.Én 40 fokon mosnám.
2011. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Áztasd be egy napra fehérítőbe. És másnap mehet a gépbe, 40 vagy 30 fokon
2011. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fehérítők pont erre vannak kitalálva. Bár valószínűleg az az elszíneződés csak egyszerűen por, ami beleült a szövetbe, az simán ki fog jönni.

Egy éjszakára én nem áztatnám fehérítőbe, bizonyos anyagok ugyanis ennyi idő alatt besárgulnak tőle. Úgy szoktam csinálni - kényelmesebb is -, hogy a fehérítendő holmikat előmosással mosom, és az előmosásba teszem a fehérítőt, a "rendes" mosásba meg a mosóport.

2011. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És milyen fehérítőt vegyek?Domestos?Clorox?Ezek jók???
2011. okt. 10. 15:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert nincs itthon semmi fehérítőm,de pénzem sincs rá nagyon most venni sajna,így vmi olcsó megoldás érdekelne.Köszi a válaszokat azért mindenkinek!!
2011. okt. 10. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a hypó is fehérít, nagyanyáink még azt használták. De ha nincs pénzed, akkor először csak tedd be a gépbe kimosni, mert elképzelhető, hogy simán kijön fehérítő nélkül is. Ez a legolcsóbb megoldás :D
2011. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy kanál szódabikarbónát tegyél a mosópor mellé. Én mindig azzal mosom a fehér függönyöket.
2011. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!