Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlők, tulajdonosok segítsé...

Albérlők, tulajdonosok segítségét kérném?

Figyelt kérdés
Előző hónapban költöztünk egy albérletbe,egy összkomfortos házba úgy hogy a gázfűtés ki volt(van)kapcsolva,tavalyi tartozás miatt.Két gyerekkel jöttünk és ígéretet kaptunk,hogy pár héten belül rendezve lesz a fűtés(vagyis a gáz).A minap rákérdeztem erre és közölte a tulaj,hogy majd csak novemberbe tudja visszakapcsoltatni mert most nincs pénze.Holnap lenne esedékes a havi lakbért odaadni de többen azt tanácsolták,hogy ne fizessem ki csak a felét.Félek,hogy akkor kirak a házból vagy egyáltalán nem lesz fűtésünk.Mit tennétek a helyembe?
2011. okt. 10. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudom, könnyű innen tanácsokat osztogatni, de én azt mondanám neki, hogy levonod az első havi lakbéredből (annyival kevesebbet adsz), és visszakapcsoltatod. Hacsak nem akar pert, amiért kirak egy gyerekes családot, miután kiadott nekik egy arra alkalmatlan lakást. De ezt csak végszükség esetén tedd hozzá. És ha lehet, készíts felvételt a beszélgetésről.
2011. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt tudom javasolni, kapcsoltassátok vissza ti, és vonjátok le az árát a lakbérből. És még egy tanács: ha még nem tettétek meg, mindenképpen írassátok át az órákat a nevetekre, vagy legalábbis vállaljátok, hogy ti fizetitek a számlákat, mert elég link alaknak tűnik a tulaj, és ha nemfizeti ki a rezsit, mert épp "nincs pénze", azzal ti jártok rosszul.
2011. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hül az idő! SOS lépni kell.

Ha ilyen link a főbérlő...más aljasságra is képes.

Szerintem nézd meg a gázórán lévő gyári számot+a tulaj nevével menj be az ügyfélszolgálatra,mondd el az ügyintézőnek a tényállást,valószínű,hogy megmondja,van-e...és mennyi tartozás,késedelmi kamat,valamint mennyiért kötik vissza a gázt...gondolom óra sincs.


Ha ezt anyagilag birod is vállalni,marad a dilemma-érdemes-e egy ilyen emberrel/főbérlővel üzletet/albérletet kötni,nekimenni a télnek így,két gyerekkel.


Ja! és amíg döntesz,húzd el a lakbérfizetést pár napig.

2011. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom, tényleg könnyen beszélek innen, de mond meg, nem tudsz lakbért fizetni, csak novemberben, mert most nincs pénzed.
2011. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ügyfélszolgálaton valószínűleg nem fognak egyenleg információt adni, mert én is jártam így. (Persze egy próbát megér, talán csak nekem volt pechem.) De ha a bérleti szerződésre felvezettétek az óraállásokat, akkor tőled nem követelhetik a korábbi tartozásokat.
2011. okt. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!