Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melegvizes fűtés. Tegyük fel,...

Melegvizes fűtés. Tegyük fel, hogy van 3 szoba,3 radiátorral. Ha az egyikbe teljesen elzárom a radiátoron a fűtést, akkor kevesebb lesz a gázszámla?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak két szobát fűtesz a háromból akkor valamennyivel persze.
2011. okt. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Azért a három radiátor három körön legyen, mert amúgy a többi szobában sem lesz túl jó idő :p
2011. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Igen ez igaz. Csak a gond az hogy ha egy szobát nem fűtesz akkor nem melegszik át teljesen a ház másrészt ha ott folyamatosan ajtó nyitás van meg minden akkor ennek semmi értelme nem lenne. Másrészt egy szomszéd szobából nem kapnád a fűtést és akkor a falnak az a része sem melegedne fel rendesen akkor meg szintén nem lenne sok haszna a dolognak. Persze ha ezt rendszeresen csinálod több éven keresztül akkor a másik szoba teljesen tönkre megy tönkremennek a falak a vakolatok bútorok stb... És ha azt később használnátok akkor az a megspórolt számla itt menne el, arra hogy rendbe rakjátok.
2011. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom... mi évekig nem használtuk az egyik szobát, azért ott el volt zárva a radiátor. Így is a falakon és az ajtón keresztül szökött be annyi meleg, hogy a leghidegebb téli napokon sem csökkent ott 10 fok alá a hőmérséklet. A falaknak és az ott tárolt bútoroknak az ég világon semmi baja nem esett.

Sőt mi több, a tetőtérben is van egy félkész szobánk. Úgy értem, hogy félkész, hogy nincs benne kiépítve a fűtés és a hőszigetelés sincs fölrakva. Gyakorlatilag a ház építése óta, már 25 éve így áll. Ott lehet hogy télen fagy is van. Mégis a falaknak semmi baja.


Nyilván valamennyi hő elszökik a fűtetlen szoba felé. Ezért írtam, hogy valamennyivel lenne kevesebb a fűtési költség. A megtakarítás emiatt érthető módon kevesebb lenne, mintha az a szoba ott sem lenne, vagy pedig tökéletesen le lenne hőszigetelve a lakás többi részétől. Ugyanakkor mivel kevesebb légköbmétert kell fűtened, kevesebb energiát is kell befektetni, ezért kevesebb gáz fogy.


Ami pedig a külön köröket illeti. Kétcsöves rendszernél, nem tudom mért kéne minden radiátort külön körre rakni. Egycsöves rendszert pedig a 30-40 éve épült lakótelepi lakásokon kívül máshol én még nem láttam.

2011. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kevesebb lesz, hiszen kevesebb vizet kell felmelegítenie. Az meg, hogy tönkremegy a másik szoba, szerintem nem igaz, kivéve ha valami összegányolt házról van szó. Nálunk is vannak olyan szobák, amiket nem fűtünk, mégsincs semmi bajuk. Sőt van egy irattár külön épületben, ahol nincs is egyáltalán fűtés, húsz éve ott áll és semmi baja.
2011. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket! :)
2011. okt. 11. 15:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig azért kérdeztem, mert 9nm2 a szobám, és van benn egy számítógép amit nemrég kaptam. Tegnap kezdtünk el fűteni, és a gép olyan hőt sugároz, hogy én már csak azt mondom hogy saját fűtésrendszerem van. plusz még ebbe a kis szobába ég egy lámpa előttem, szóval meleg van, és gondoltam akkor ezen spórolni tudunk.
2011. okt. 11. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!