Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Plafonra ragasztható hungaroce...

Plafonra ragasztható hungarocell dekorációs lapokkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Mennyire tartós? Arra gondolok, hogy láttam már olyat, hogy itt-ott elengedi a ragasztó és lepotyog egy-két lap.

Akinek van ilyenje, ez mennyire jellemző?

Nálunk ráadásul olyan a plafon, hogy mikor festékkel festettük, még az is ilyen foltokban lepöndörödött az előző réteg festékkel együtt. Csak úgy lehetett normálisan lefesteni, ha az előző festékrétegeket teljesen lekapartuk.

Azt is írják ezekről, hogy hőszigetel. De ahhoz nekem elég vékonynak tűnik, hiszen alig 1cm vastag egy ilyen. Persze a semmihez képest biztos jobb.


2011. okt. 11. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A fürdő mennyezetét borítottam be ilyennel. Mert meguntam, hogy örökké repedezett a mennyezet, és penészes.

Persze alaposan le kellett kaparni a leváló rétegeket, hogy elkerüljem a leválásos jelenséget.

Ahol nagyobb mélyedés keletkezett, ott újra gletteltem.

Majd diszperziós ragasztóval alaposan bekentem a lapokat, úgy raktam fel. Pontosabban pamacsokat tettem, a széleire sűrűbben. Alaposan odanyomtam a mennyezethez, az oldalt kitüremkedő ragasztóval pedig végighúztam a széleket, hogy sehol ne legyen rés. A végén a lapok közötti apró réseket is kitömítettem ezzel az anyaggal, majd lefestettem. A végeredmény elég szép lett. Ugyan még nem telt el sok idő (3 év), de nem válik le, nem potyog egyelőre. Ja, és nem penészedik! Igaz hogy vékony, de akkor sem olyan rideg, hideg anyag, mint a vakolat, nem csapódik ki rajta egyből a pára.

2011. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az étkezőben és a konyhában van ilyen. Mi a hozzá való ragasztóval ragasztottuk fel (hasonló állagú, mint a csemperagasztó), pontosan nem tudom, a boltban adták, és a férjem csinálta. Nálunk nem esett le egy sem, és érezhető a szigetelő hatása. Igaz nem festett felületen van, hanem gipszkartonon, de sztem ha lecsiszoljátok a festéket ami le akar jönni, akkor nem fog leesni.
2011. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kapokgeza válasza:
Nappali és két szoba (családi ház) festett plafonja kapott ilyet 8 éve és nem vált le. A csemperagasztó-szerű ragasztóval került fel festés nélkül natúrban és még hibátlan. A hálószobában festettük át az idén, mert az volt az első és kicsit még összekentük a szürke ragasztóval itt-ott. A födém hideg sugárzását megszüntette és még jól is néz ki.
2012. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mi is a hozzávaló pisztolyos ragasztóval ragasztottuk fel. hát spórolni nem szabad a ragasztóval. mert az később plusz munka lesz. mi csak pár helyen pöttyöztük be a hungarocell széleit közepét és néha le akar jönni a plafonról. ajánlatos egész szélét bekenni csíkban a hungarocell kockáknak. (pöttyözéssel a 12 négyzetméterre épphogy elég volt egy tubus pisztolyos ragasztó. ) gondolom csíkozással dupla ragasztó fogyott volna.
2014. dec. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

francokat!

11 éve gipsszel tettem fel. töredéke a ragasztó árának, évekik lakatlan,fûtetlen volt a hàz, a mai napig hintázhatnék rajta....

a ragasztóanyag csak lehúzás!

2017. aug. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!