Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fürdőkádról, zuhanyzóból hogy...

Fürdőkádról, zuhanyzóból hogy szedjem le a rászáradt vízkövet, rozsdát, és koszt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyik rokonom vett sósavat, egy ecsettel felvitte a kádra(30éves kád), de olyan muzdolatokkal hogy közben súrolta is, kb 15 percet állt, lemosta erős nyomással és a totál sárga, vízköves kádból hófehér kád lett, mint az új. Ez hatásos, mert saját szememmel láttam, de lehet vannak más megoldások is, mondjuk Domestos.
2011. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerübb és kevésbé veszélyes (mint a sósav vagy a domestosz) a közönséges ecetsav, és ugyanolyan hatásos.
2011. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

és az ecetsav=a sima konyhai ecettel? vagy valamivel erősebb?


am a sósavról énis hallottam már, csak nemtudtam hogy valóban jó-e, de akkor... ezekszerint igen :)

2011. okt. 12. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó, de nekünk pl. kimarta, a felülete olyan kis recés lett.
2011. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A sósav lemarja a kád felületét, szerintem is jobb az ecet, vagy a Cif. Viszont én a rozsdafolttal semmit sem tudtam kezdeni..
2011. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ecetsav a 25 %-os konyhai ecet, sokkal jobb, mint a sósav, mert az lemarja a zománcot is, nemcsak a vizkövet.
2011. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugy gondolod ugye, hogy a sósav marja le a zománcot, az ecet meg nem... (Én igy tudom)
2011. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A sósav háztartásba nem való annyira durva. Még a lefolyó rendszerben is kárt tehet (attól függően milyen anyagból van). Az ecet nem rossz megoldás, ha csak vízkőről lenne szó. Van viszont olyan egyéb vízkőoldó, amelyik rozsda ellen is hatásos. A régi Cillit (nem a Cillit Bang) is ilyen volt, nem tudom forgalomban van-e még, de akkor meg van helyette másik. El kell olvasni a cimkéjét.
2011. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!