Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » ARISTON KOMBI! Segítsen...

ARISTON KOMBI! Segítsen valaki aki tudj, hogy kell helyesen beállítani?

Figyelt kérdés

Mennyire érdemes a fűtövízett állítani a készüléken?

A csőtermosztátot?

Miért van az ,hogy mondjuk a szobában van a termosztát 21 fokra állítva ,bekapcsol 1/2 percig megy utána kialszik,és ez ismétlődik nem fűt folyamatosan.

Mi lehet a baj?Mit kell és mennyire beállítani?


2011. okt. 15. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Őőő... nem akarok butaságot írni, de én úgy tudom, hogy ennek a kazánnak pont az a lényege, hogy, mikor felfűti a szobát az adott hőfokra, akkor lekapcsol, majd, mikor bizonyos hőfok alá megy a hőmérséklet, ismét bekapcsol, és felfűt.

A kondenzációs kazán ezzel ellentétben egyfolytában megy... Folyamatosan tartja a hőt, így energiatakarékosabb. (nekünk ilyen van)

Vétózzatok meg, ha rosszul mondom.. :)

2011. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem Ariston kombi kazánom van. Nálam mind a fűtővíz, mind a használati melegvíz 60°C-ra van állítva. Nálam a radiátorokon nincs külön termosztát, hanem a leghidegebb szobában van egy szobatermosztát. Azt, ha beállítom például 21°C fokra, akkor 20,5 °C-nél elindítja a fűtést. Ha a rendszerben lévő víz hőmérséklete eléri a 60°C fokot, akkor addig leáll a kazán, még ezen érték alá nem süllyed. Ha ez megtörténik, akkor újra fűteni kezd addig, még a szobatermosztáton 21°C nem lesz és ekkor lekapcsolja a kazánt. Vannak már korszerűbb szobatermosztátok is, amik már kalkulálni is tudnak, így elkerülhető a túlfűtés, így gázt lehet spórolni.
2011. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ talán sikerült nekünk is beállígatni a hétvégén hasonlóképpen mint nálad.csak nálunk még bekavar egy csőtermosztát is.De most már legalább be-ki kapcsol és fűt.
2011. okt. 17. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!