Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mindig kell szerelőt hívni a...

Mindig kell szerelőt hívni a gázkonvektor beüzemelése előtt?

Figyelt kérdés
Beüzemeltük, aztán itt aludtunk az albérletemben a barátnőmmel. Mársnap olvastunk egy cikket miszerint minden beüzemelés előtt szerelőt kell hívni, az esetleges gázszivárgás és szénmonoxid képződés miatt. Ha megfelelően működik, akkor is kelll szerelőt hívni? Nem mindegy, hogy kifizetem e azt a pénzt vagy sem.
2011. okt. 16. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Újonnan felszerelt gázkonvektoroknál 2 évről 5 évre hosszabbítható a garancia, ha az első 5 évben évenként szakember ellenőrzi. Egyébként, ha csak egy kicsi műszaki érzéked van, akkor nem érdemes. Ha be tudtad gyújtani, nincs gázszag, nem alszik folyton ki, nem tiszta sárga a láng, akkor minek?


Én egyébként akkor sem hívom ki, ha valami gond van vele. Nagyon egyszerű szerkezet. Időnként ki kell porolni, nagyritkán pedig az őrláng fúvókáját kipucolni, a szikraközt beállítani. Ha szivárgásra gyanakszol, szappanhabbal körbekenni a tömítéseket.

2011. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az általad leírtakat mind megtettem. Majd mindig kék lánggal ég, gáz szag pedig nincs.
2011. okt. 16. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor minden teljesen rendben van, felesleges pénzkidobás lenne szakit hívni.
2011. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!