Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora teljesítményű szagelsz...

Mekkora teljesítményű szagelszívót vegyek a WC-be?

Figyelt kérdés

Van egy 2m széles, 2m hosszú, 2,5m magas helység, ahol a WC van.

Milyen teljesítményű szagelszívót vásároljak hogy pl. egy óra alatt kivigye az összes bűzt?

Ha jól számolom akkor ez 10 köbméter, szóval akkor egy 10 köbméter/órás elszívó már jó lenne?

Egy ismerősöm azt mondta, hogy akik légteknikával foglalkoznak azok a térfogatot felszorozzák 10-el és az így kapott eredményhez keresnek elszívót, ami jelen esetben egy 100 köbméter/órás elszívó lenne. Én ezt kicsit sokallom.


Ötleteket és véleményeket várok :)


2011. okt. 20. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mekkorát, hanem milyet.


Hurokánt vegyél. Baromi drága, de baromi jó. A bűz megy a csatornába. Sajnos nekem nincs lóvém rá.

[link]


De tervezem, hogy a szellőzőablakon kivezetek egy csövet valami PC ventillátorral megtámogatva. Ennyit megérne a családi béke mindenképp.

2011. okt. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én logikusabbnak látom a 100 m3/órásat. Rákötöd a villanykapcsolóra, hogy amikor felkapcsolod, induljon be, és lekapcsolás után még 5 percig menjen. Ennyi idő alatt teljesen kicseréli a levegőt. A 10-est meg gyakorlatilag egész nap járatni kéne, és félóra után még mindig bűz lenne egy nagyobb dolog után a vécében.
2011. okt. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem is tudom, hogy 100m3/órásnál van-e lényegesen kisebb ventilátor.

Ez a 100-as ha jól rémlik, a sima hétköznapi pár ezer forintos ventilátor teljesítménye, amit szinte mindenhol kapsz.

Szerintem ez tökéletes lenne, mert azért ez sem csinál tornádót vagy érezhető zavaró huzatot.

2011. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!