Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiszámolni az...

Hogyan kell kiszámolni az áramfogyasztást?

Figyelt kérdés

Hiányoztam a fizika órákról, nekem a KW nem mond semmit...


kályhavásárlás előtt állok (vettem egy nyári lakot, ahol nincs semmilyen fűtés).

Bár a fatüzelés a kézenfekvő, gondoltam villamosenergiával való fűtésre is.


A pincében egy nagyon öreg "villanyosketyerét" találtam. Kipróbáltam és egy óra alatt 1,8kw-ot fogyasztott (ez ha folyamatosan menne egy hónapban 60 ezres villanyszámlát jelentene - 47ft/kw díjon - nyaralóövezetben nincs éjszakai áram)

A korszerűbb berendezéseknek milyen a fogyasztásuk, egyáltalán amik a termékismertetőknél vannak adatok, azokat hogyan kell értelmezni


pl.Dimplex VFMi 40 - itt a 40 az mit jelent?


2011. okt. 27. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szóval... A fogyasztást kilowattórában (kWh) mérik, tehát 1,8 kWh-t fogyasztott a "villanyosketyere".


Ha veszel valamit, két adatot találsz. Az egyik a maximális teljesítményfelvétel, azaz maximumra állítva ennyit fogyaszt adott idő alatt. A másik a teljesítményleadás, ez befolyásolja, mennyire "melegít". Hogy az adott helyiségben milyen fokozatra kell állítani, az több tényezőtől függ (pl. a szoba szigetelése). Nemigen fogod tudni kiszámolni, mennyi lesz a tényleges fogyasztás. Olyan fűtőtestet vegyél, aminek magas a hatásfoka, azaz a felvett teljesítményhez képest sokat ad le.

2011. okt. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennél a hőtárolós kályhánál az 5-6 órás felfűtési periódus alatt elfogyasztott kW-ot jelöli, esetünkben ez 4 kW!

[link]


Nos, ezeknek a kályháknak a fogyasztását nem lehet egyenesben kiszámolni!


Ezek a hőt a beépített kövekben tárolják, és a tényleges fűtés ventillátoros kifúvással történik.

A felfűtésre lehet használni kedvezményes ún. "éjszakai áramot" ami olcsóbb.

A felfűtési idő függ a helyiség termosztáton beállított hőmérsékletétől is.

A kifúvó ventillátor is fogyszt, bár jóval kevesebbet, mint a felfűtés.

További előnye, hogy nem fagyveszélyes, tehát hosszabb időre is kikapcsolható, nem fagy el. (Szereltem már olyant, ahol mobiltelefonnal kapcsolja be a tulaj, azelőtti napon mint amikor ki akar menni a házba. Persze ilyen esetben a vízrendszert is le kell fagymentesíteni, de még így is olcsóbb, mint végig fűteni)

Hátránya, hogy nem fűt azonnal, legalább egy felfűtési időszak kell a működéséhez, és a ventillátor állandóan keveri a helyiségben a port is.

2011. okt. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szám egy fűtőegységnél általában kW-ot jelent. De szerintem lehetetlen, hogy 40kW teljesítményű legyen egy elektromos házi kütyü. Ez 230V-on 170A, 400V-on (3 fázis) 100A (33A/fázis) jelentene. Tehát valószinűleg egy azzal megegyező fűtőértékű kazán lehet. Kellene tudni a teljesítményfelvételét.

Egyébként a 60000/hó kicsit soknak tűnik, de szerintem ha hőszabályozós, akkor úgysem működne folyamatosan. 30-40000Ft/hó pedig a gázzal való fűtésnél is simán összejön. Sőt... Egy télre szerintem 200.000-ért simán elfogy fa/szén is.

2011. okt. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak megint beteszem a linket (10. oldal, technikai információk):

[link]

2011. okt. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!