Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz tartozás? Segítene valaki,...

Gáz tartozás? Segítene valaki, hogy hogy oldjam meg ezt a dolgot? Vagy, hogy milyen következményei lehetnek? Meg egyáltalán ez igazságos?

Figyelt kérdés
múlt hónap elején kaptam egy 52000 forintos számlát,hogy fizessem be 17 ig.na én már 11 én bementem egyből a főgázhoz,hogy előre jelezném,hogy nem tudom ki fizetni és részletfizetést szeretnék kérni.na a csaj olyan bunkó volt velem,hogy jaj.de nagy nehezen megkaptam.ott ki is fizettem 16000 ft egyből.mondtam a nőnek,hogy legyen szíves már feltüntetni mert ezt máshol mindenhol engedélyezték ,hogy 20 án tudnám befizetni mert akkor kap a férjem fizetést,hogy be tudjak fizetni 15000 ft.erre hepciásan 11 ig kell befizetni a többit oldjam meg.11 ig nem tudom befizetni most ilyenkor mi van?küldenek egy papírt,hogy fizessem ki az egészet vagy,hogy van ez?én csak azért vagyok nagyon ki,hogy még előbb bemegyek szólok,hogy részlet fizetést szeretnék meg minden és erre ilyen sze.metek az emberrel.
2011. okt. 27. 22:17
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és így forduljon valaki segítségért:(
2011. okt. 27. 22:18
 2/7 anonim válasza:
ez jó nagy parasztság. ismerek olyat is aki hónapok óta halogatta a 100 000.-es tartozását és örültek mikor befizette mint majom a farkának még ök voltak "hálásak". te meg be akarod fizetni egy pár napos késéssel , és bunkóznak.
2011. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fizesd akkor amikor van pénzed. Esetleg vidd be mindig személyesen. Az a kilenc nap nem a világ, ki fogják bírni, neked meg kb 30 Ft késedelmet számolnak föl, vagy annyit se.
2011. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.csak ez az embernek olyan rosszul esik,hogy oda megyek előre jelzem és még olyan bunk.ók velem,hogy az nem igaz.
2011. okt. 27. 22:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, nem mindig a megfelelő emberek ülnek az üveg mögött. Nem lesz semmi bajod attól a pár napos késedelemtől. A kamat is kevés rá.
2011. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem lesz baja abból a pár napból. De szerencséje van.

Ha a részletfizetési megállapodás 11-ét jelöl meg, akkor a szerződés érvényben tartásához ezt kell tartani. DE!

Mivel 52.000,- Ft-ból 16.000,- Ft-ot befizetett, a következőt 20-án befizeti, így amíg a részletfizetési kedvezmény elvesztéséről jön értesítés, addig már a harmadik hónap közepén jár. Vagyis nem fog belecsúszni a 60 napos kikapcsolásba, MÉG HA A SZOLGÁLTATÓ vissza is vonja a fizetési kedvezményét.


Szóval nincs semmi gond. Fizesse ahogy tudja.

2011. okt. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jótanácsként mondanám, hogy inkább ÍRÁSBAN a gázszolgáltató központjának jelezd azt, hogy részletfizetést kérsz, mert annak, hogy bementél az ügyfélszolgálatra nem marad semmi nyoma. Nekem az e-onnal volt hasonló ügyem, amikor 130.000 forintos végelszámoló számla jött és nem tudtuk egyszerre befizetni. Velük jók a tapasztalataim ( mármint az írásos ügyintézéssel ) kb 1 héten belül visszaírtak egy nagyon udvarias (tényleg!)levelet és 6 havi bontásban kellett csak befizetni az összeget. Az ügyfélszolgálatra viszont más ügyből pontosan négyszer kellett visszamennem, mert az ügyfelesek semmit nem rögzítettek és nem is csináltak semmit.


Sajnos Magyarországon csak az írott szó számít, mert amit szóban intézel, azt simán letagadják utána.

2011. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!