Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy fogyaszt kevesebbet a kazán?

Hogy fogyaszt kevesebbet a kazán?

Figyelt kérdés
Ha beállitom 20fokra és állandóan megy,vagy reggel lekapcsolom amikor elmegyek otthonról 10fokra,és amikor haza érek akkor kapcsolom be?
2011. okt. 30. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazából többe kerül, ha minden délután fel kell fűteni a lakást, mintha tartanád a hőt. De mivel ez sok tényezőtől függ, az a legegyszerűbb, hogy kísérletezz! Reggel írd fel az óra állását és csinálj mindent úgy, ahogy szoktad. Másik nap (amikor kb. hasonlóak az időjárási körülmények) hajtsd le 10°C-ra és így is kapsz egy eredményt. Így el tudod dönteni, neked mi a gazdaságos. Nálam ha itthon vagyunk, akkor 21°C-ra van állítva a termosztát, ha elmegyünk itthonról, akkor 17°C-re. Nekem így gazdaságos, hiszen egyrészt nincs túlfűtve a lakás, amikor senki sincs itthon, másrészt viszont ha hazaérünk, akkor nem kerül annyi többletenergiába a lakás felfűtése 21°C-ra. Nekem ez vált be.
2011. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az utóbbi hetekben ez a sokadik ilyen kérdés. De akkor még egyszer:

Én úgy csinálom, hogy reggel ébredés előtt a termosztát felfűti a házat 20 fokra. Így nem fagyunk meg reggel miután kibújunk a meleg takaró alól. Utána, mikor elmegyek a termosztát beáll 18 fokra. Mielőtt délután hazaérek megint felfűt 20 fokra, így már meleg fogad, mikor belépek az ajtón. Ezt a 20 fokot tartja is lefekvésig, fél 11-ig, amikor elkezd szépen lassan visszahűlni 18 fokig. És így tovább. Hétvégén egész nap 20 fokot tart a termosztát, csak éjjel veszi le szintén 18-ra.

Én így programoztam be és nálam így pár százalékkal kevesebb így a havi gázszámla, mintha a nap 24 órájában fel lenne fűtve a ház 20 fokra.

2011. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!