Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy jól szigetelt, könnyűszerk...

Egy jól szigetelt, könnyűszerkezetes házba elég-e a padlófűtés, ha a szobák kicsik (9-10 m2)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ember nincs aki erre igennel,vagy nemmel tudna felelni
2011. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
A padló fűtés nem valami előnyös, sokan panaszkodnak miatta és megbánták, mert minőségileg alig ér valamit.
2011. okt. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk jól szigetelt, könnyűszerkezetes (tégla falak, könnyűszerkezetes tető) házunk van, padlófűtéssel.

Az egyik szobánk 9, a másik 13 m2. Illetve van egy 40 m2-es nappali-konyhánk.

Szerintem tökéletes a fűtés. 35 fokra állítjuk be a termosztátot, és kellemes, állandó 21-22 fok van a házban. Nincsenek kiálló fűtőtestek (ha úgy alakítjátok ki, akkor szobánként szabályozni is lehet) illetve a tévhittel ellentétben, nem száll a por. A por kb 45 fokos állástól száll felfelé. Viszont anyukáméknál régi konvektorok vannak, amit nehezen lehet szabályozni, és őrülten száll a por. (habár anyum ritkán portalanít, míg én sűrűn, mert a férjem porallergiás).

Tehát, nekünk fontos szempont volt, hogy ne szálljon a por. Meg vagyunk elégedve a padlófűtéssel.

Én még egy ismerősömtől sem hallottam, hogy megbánta volna, viszont olyat már hallottam (egy mérnök ismerősömtől), hogy ők padlófűtés mellé a kételkedő rokonok nyomására, raktak radiátorokat is, és nagyon megbánták, mert bővel elég nekik a padlófűtés, s mióta megvan a házuk, egyszer sem használták a radiátorokat.

Én ha választhatnék, megint a padlófűtést választanám.

üdv.

2011. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mi is főleg azért szeretnénk, mert eleve kicsik a szobák, és a radiátorok még több helyet vennének el belőlük.
2011. okt. 31. 15:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is padlófűtés/radiátor van és csak a padlófűtést használjuk télen. Én hallottam embereket, akik szidták a padlófűtést, de a beszélgetés során kiderült, hogy nem személyes tapasztalatok, csak hallották, meg olvasták, meg tudják... Ennek ellenére amikor nálunk vannak, akkor "tetszik" nekik, hogy milyen jó meleg van, pedig "csak" 19-20 fokos a szoba levegője. Egy hátránya van, az átmeneti időszakban nem lehet este befűteni, vagy ha csak egy kicsit szeretnél "begyújtani" mert fázol. Idő kell a melegedéshez, de télen meg amikor kint nagy hideg van, szerintem a legjobb választás. Lehet radiátoros fűtés mellett 24 fokos a levegő, ha hideg a padló és fázik a láb, akkor fázol te is.
2011. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én az időszakos fűtéskor is be szoktam kapcsolni.. A mi kazánunkat be lehet állítani úgy, hogy automatikusan igazodik a kinti hőmérséklethez, és ahhoz mérten állítja be az állandó 20 fokot a házban (természetesen gázkazán)..

Viszont, azt is megcsinálhatjuk, hogy pl azt szeretném, hogy este 6-tól legyen 22 fok a házban, reggel 8-tól meg mondjuk csak 20..


Egyébként, nekem is az a tapasztalatom, hogy azok mondanak rosszat a padlófűtésre, akiknek nincs is személyes tapasztalatuk vele. Nekünk szinte minden fűtéstechnológiával foglalkozó szakember a padlófűtést ajánlotta. Nekünk a nappaliban van egy kályha kandalló is, amire fűtés szempontból nem lenne szükség, mert a padlófűtés tökéletes, de be szoktunk gyújtani, mert a kandallóban ropogó tűz látványa, hangja és hangulata utánozhatatlan :) Bármilyen jó is az a padlófűtés..

2011. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a 68%-os válaszolóval tökre egyet értek!! Egészen más az ember hőérzete akkor, ha a padlóból jön a fűtés.. nem kell, hogy olyan meleg legyen a szoba hője (pl 24 fok), mert a lábad nem fázik, nem hideg a padló. Ezért elegendő a 20 fok!! :) Ez nálunk is tök igaz!! Mikor átjön hozzánk valaki, mindig megjegyzi, hogy milyen jó meleg van..pedig csak átlagosan 20 fok.. :) Csodálkozni is szoktak, mikor megtudják...
2011. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én cserépkályhát raknék.Sugározza a meleget,ha szárazfával fűtesz,még a padlót is átlangyosítja.
2014. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!