Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a legolcsóbb ideiglenes...

Mi a legolcsóbb ideiglenes fűtési mód, ha jelen pillanatban nem tudunk fűteni se gázzal, se fával?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy néhány hónapig (kb 4-5)nem tudunk se gázzal se fával fűteni. (fatüzelésű kazán még nincs kész, a gázt még nem vitték be a házba)

Hogy addig se fagyjunk meg, milyen ideiglenes fűtést tudtok ajánlani, ami a legjobban megkíméli a pénztárcámat?


Köszönöm a segítséget!!


2011. nov. 2. 14:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Utólag lehet építtetni kéményt?

Egy hordozható cserépkályha mennyire fűti fel egy 30 m2-es nappalit?

2011. nov. 2. 20:15
 12/20 A kérdező kommentje:

[link]


ilyesmire gondolok...

2011. nov. 2. 20:17
 13/20 A kérdező kommentje:
vagy ezekhez is kell kémény?? :(
2011. nov. 2. 20:35
 14/20 anonim ***** válasza:

[link]


Vegyél egy ilyet,süt,főz,melegít.

Kidugod a csövet oldalt a falon,és kivülről pár csővel a tető fölé viszed.

2011. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az általad linkelthez is kell kémény. Különben mégis hol menne ki a füst? :D
2011. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Leggyorsabban infrapanelt tudtok beszerelni. Van olyan típus amit csak a konnektorba kell bedugni mint egy hősugárzót. Elektromos fűtés de másképp működik mint a hősugárzó vagy az olajradiátor. Keress rá a neten. Van aki elégedett vele, más leszólja.
2011. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

De igen :( Aztán esett le, hogy ahhoz is tuti kell kémény..

Csak úgy rémlett, mintha nagynénéméknél a kályhának csak egy csöve lenne, az kivezetve a falon át a házból, és csak simán felfelé áll..


Azt nem tudjátok véletlen, hogy kb mennyibe kerül utólag építtetni egy kéményt?


Gyűjtenénk a férjemmel egy kis pénzt, és 1-2 év múlva lehetne róla szó.. tényleg nem lenne rossz.

2011. nov. 2. 23:08
 18/20 A kérdező kommentje:
Egyébként, köszönöm szépen a sok ötletet... :)
2011. nov. 2. 23:08
 19/20 anonim ***** válasza:

Mikor rendelted meg a gázt? Nekünk is így volt, amikor júniusban igényeltük, csak nov. végén kötötték be. Pedig a szerelés már rég kész volt. Novemberben egy héten többször hívtam őket, majd nov. utolsó hetében nagyon bemérgesedtem, írtó csúnyán beszéltem az ügyintézővel, mert csak ígérte és ígérte, hogy ideér a műszaki ellenőr.. Aztán kiderült, hogy az xy nevű, aki felénk jár ki, az most per pill. szabin van! Kivágtam a dilit, mert, hogy hogyan is képzelik ezt!? Mondtam neki engem nem érdekel, hogy a mit tudom én milyen Ágnes hölgy szabadságon van, küldjenek helyette mást, mert itt a pár hónapos és a 4 éves gyerekem, nekünk fűteni kell! Rá két napra volt gázfűtésünk..

Valami hasonlót csinálhatnál te is, ha tényleg nincs kéményed. Akár be is mehetnél a szolgáltatóhoz, és légy határozott, mert addig semmit nem fognak tenni.

Kéményt utólag is lehet felhúzni, olyan kétszáz ezer körül lehet kb.

Ez furcsa, hogy kémény nélkül engedélyezik egy ház építését.Nem hallottam még, bár attól még lehet...

2011. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Mi augusztusban igényeltük.. és folyton azzal jön a szolgáltató, hogy 180 nap a határidő. Tehát, amíg nem telik le a 180 nap, addig én ne dumáljak. Ha ennyi idő után se viszik be, akkor már panaszkodhatok. :/

Viszont nekünk is fűteni kell, ráadásul biztos forrásból tudom, hogy nincs is sok munkájuk, ezt pedig egy délután meg tudnák csinálni.


Hát, nekünk engedélyezték a házunkat..kémény nélkül. Akkor úgy gondoltuk, hogy biztos nem lesz szükségünk kéményre, de már annyira bánjuk. Habár, az tény, h nem tudtuk volna miből kifizetni, tehát hiába bánjuk, keret nem lett volna rá.

200 ezer ft-ot pedig gyorsan félre tudunk rá tenni. Jövő nyáron jó lenne építtetni egy kéményt.

Arra kell egyébként valamilyen engedély? Tehát az is olyan tortúra lesz, mint a házunk építési engedélye? Gondolom valamilyen tervrajz is kell hozzá.

Köszi a segítséget! :)

2011. nov. 3. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!