Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázóra csere lesz, de előre...

Gázóra csere lesz, de előre vagyok diktálva. Baj lesz ebből?

Figyelt kérdés

Gázszolgáltató bejelentkezett gázóra cserére. A gázt előre diktáltam, kb. 1 évnyi mennyiséget "előre befizettem"


Ezért nem kapok ejnye-bejnyét?

Nem fog elveszni az előre bediktálás összege?



2011. nov. 3. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Csere előtt óraállást leírják. Ha előre fizettél, jóváírják a számládon.
2011. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen-igen. Ezzel inkább csak te jártál rosszabbul, mert a pénzedet a szolgáltató használta, nem te kamatoztattad a bankban.

Majd jön a postás és visszahozza a befizetett pénzedet. Vagy utalják, mert nem tudom, hogy a postás ilyen több százezres összeget kihoz-e.

2011. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi nem lett nálunk...bár én interneten jelentek havonta,és csak 2~300 m3-t diktáltam előre a nyáron,arra még járt a gázártámogatás(majd'40 ft/m3 a külömbség).


A lényeg: Az évi egyszeri leolvasás,megvolt,kiküldtek egy majd'félszáz-ezres mínuszos számlát. A következő diktálást ugyan úgy folytattam...így a mostanival "kiegyenlítődött",nekem kell ismét fizetnem.

Persze,figyelem,mire vége a fűtési szezonnak az a 300 m3 lemegy,a tényleges óraállásig. Így---főleg december~január hónapban kevesebbet kell fizetnem 6~8 ezerrel.

2011. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kicserélték, majd megállapították, hogy "szerződés szegést" követtem el az előre diktálással.

Szerencsére más baj nem lett belőle, most sokáig nem kell fizetnem.

2012. márc. 9. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!