Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a vége, ha feljelentek egy...

Mi a vége, ha feljelentek egy zajos szomszédot az önkormányzatnál, mennyi idő mindez, és hol végződhet?

Figyelt kérdés
Kivan a tököm már az összessel, mindegyik zajong, már unom, hogy járkálok át hozzájuk. Persze ők albérlők, mindig változnak, és kezdődik elölről a cirkusz ha jön egy új. Én itt maradok, és én szívok, hiába én vagyok a tulajdonos. Mindent próbáltam, szóltam nekik, a főbérlőknek, a rendőröknek, és akkor egy ideig ok minden. Nem durva a helyzet, csak idegesítő, ezért vagyok kíváncsi mi a vége, ha levelezgettetek az önkormányzattal.
2011. nov. 12. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Az ilyentől kapok agyf@szt hogy mert ők albérlők, miért nekik nincs ugyanolyan joguk ott élni? Tudom, jönnek mennek, de akkor is.

Amúgy meg ha nem kírivó eset, akkor semmi komolyat nem fognak tenni.

2011. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Elméletileg sok mindent megtehetsz. Mindenképpen szólj a hangoskodóknak, hogy 10 óra után csendrendelet van. Ha ez hatástalan és van közös képviselő, gondnok, vagy polgárőrség, nekik célszerű szólni, ők intézkedhetnek, rendőrt is hívhatnak. Másnap írj egy levelet is (esetleg többekkel is aláíratni), ennek alapján az arra illetékesek felszólíthatják a lakás tulajdonosát, s ha ez hatástalan, az önkormányzatnál tehetnek feljelentést - ez hatásosabb, mint ha magányos farkasként harcolsz a nyugalmadért.

Egyik szomszédom közölte a hangoskodókkal, hogy neki pihennie kell, mert másnap dolgozik, ilyen zajban nem tud aludni, s ha 10 percen belül nem hagyják abba, akkor ő elmegy a közeli szállodába, majd benyújtja a számlát. Azóta csend van, mert látták a határozottságát. Másik szomszédom másnap reggel 7 - kor becsengetett és közölte, hogy most meg ő nem hagyja aludni a bulizókat, s ezt többször megismételte.

2011. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Este felhívod a polgármestert és megkérdezed, hogy jól aludt e. Ha lehet éjfél után! Mert szeretnél te is ilyen jól aludni. Örülni fog neki.


Csendrendelet nincs. Birtokháborítás az van. Ez utóbbi sem napszakhoz, sem pedig ahhoz nincs kötve, hogy a birtokháborító belép e a magántulajdonod területére. A birtokháborítás lényege, hogy te a magán tulajdonodat nem tudod rendeltetésszerűen használni.


Ha te vagy a tulaj akkor a főbérlőt(?) és az albérlőt miért nem vágod ki? Mint macskát ...-ni?

2011. nov. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

-persze hogy ugyanolyan ember aki albérlő, csak ha nekem tulajdonom van a házban, neki meg nincs, akkor valami többletjogom csak kéne, hogy legyen, főleg, ha ő zavar engem.


-Lehet, nem találtam el a fogalmakat, a szomszédaim főbérlője alatt a tulajdonosokat értettem.


-Amúgy engem mindig is azok a zajok zavarnak, amelyek elkerülhetőek lennének, ha valaki törődne a másikkal. Pl hiába tök hangos a szomszéd mosógépe, az kicsit se idegesít, mert mosógép kell. Az éjféli buli viszont zavar, mert azt a kocsmában kéne tartani - én is odamegyek, ha ilyen van. Az egyik helyen állandóan dugnak, az se zavar:)


-Jól tudom, hogy ha feljelentek, még nekem kell fizetnem..?

2011. nov. 13. 23:34
 5/7 anonim válasza:
"Az én házam az én váram", azaz az én otthonom az, ahol ki tudom magam pihenni. Akinek ez nem tetszik, az ne lakjon társasházban, mert ott alkalmazkodni kell a többiekhez. Természetesen hozzánk is jönnek vendégek, ha sokan jönnek, akkor étterembe megyünk - és ezt másoktól is elvárjuk.
2011. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most éppen megint megy a móka. Alapvetően kimondottan konfliktuskerülő vagyok, nem is akarok átmenni egy csapat részeg emberhez. Ha a konyhában vagyok, hallok mindent, de ha a hálóba, akkor tulajdonképpen nem, tudok aludni rendesen. Egyszerűen csak idegesít, hogy valaki ennyire szarjon a környezetére. Én sose csinálnék ilyet, vagy ha valaki szól, akkor onnantól abbahagynám. Már stresszelem magam, túl sokat foglalkozok ezzel az egésszel néha.


Azon gondolkodom, hogy hol a határ, amit ilyen helyzetben el kell tűrnöm. Ha tudok aludni, akkor már oké, vagy regulázzam meg, jegyzővel, rendőrökkel, tulajdonossal?

2011. nov. 20. 00:47
 7/7 anonim válasza:
Miért nem hívod ki a rendőröket ? Ha nem akarnak kimenni, mondd, hogy Magyar Gárdások vannak a szomszédodban.Senkit nem zavar, csak téged ?
2011. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!