Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit von el a kalóriából...

Mennyit von el a kalóriából ha "nem egészen száradt" még a fa?

Figyelt kérdés
Vettünk akácfát, ami még mostani vágás lehet mert érezni a szagán is. Felvágtam majd raktam a tüzre.. de elég gyenge:S mennyi idő mig kiszárad a fa? mennyit vonhat el a kalóriából ha nem teljesen száraz a fa?
2011. nov. 13. 20:10
 1/4 Hungy ***** válasza:

A friss akácban körülbelül 50 százalék víz van, ennek durván 6-7 MJ/kg a fűtőértéke, vagyis elképesztően alacsony, fűteni vele tiszta ráfizetés. Ha egy évig hagyod száradni, akkor lesz légszáraz, azaz 12-15 százaléknyi nedvesség marad benne. Ennek már 14-16 MJ/kg körüli a fűtőértéke.

Jól szellőző, de száraz, fedett helyen kéne tárolni, és lehetőleg 5-6 soronként közé tenni léceket némi távtartás miatt. Sajnos ebben a fűtési szezonban már nem fog kiszáradni annyira, hogy érdemes legyen vele fűteni. Valamennyit száradni fog, de hidd el, hogy totál pénzkidobás lenne fűteni vele.

2011. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, én azon gondolkodom még hogy a jelenlegi fáz akkor meghagynám, és majd csak jövőre fűtenék vele. Vennék helyette olyan tűzrevalót aminek jobb a fűtőértéke. Szén ben gondolkodom csak az nem tiszta, hogy vajon megérné e (csak) azzal fűteni.
2011. nov. 28. 00:03
 3/4 A kérdező kommentje:
még annyit hogy egy viadrus 5 tagos vegyes kazánunk van
2011. nov. 28. 00:11
 4/4 A kérdező kommentje:

szeretném továbbá megérdeklődni, mit tudok tenni a következő ellen:

mm nem tudom milyen szén lehetett, egyik ism-től kaptam 1 zsákkal. Mikor begyujtottam, a fára tettem belőle 2 lapáttal kb: és kis idő mulva már 110 (hozzáteszem 120 a max a kijelzőn) fokon volt a viz. Iszonyatosan fort..dübörgött az egész rendszer. Nagy nehezen leállítottam a folyamatot, pedig nem is volt nagyon megnyitva a kazán. Erre nincs valami módszer hogy ne menjen pl 80 fok fölé? Vagy csak a kitapasztalás? Mennyit és hogyan...

2011. nov. 28. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!