Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthonteremtés állami gondozot...

Otthonteremtés állami gondozottaknak hogyan?

Figyelt kérdés

3 évig állami gondozott voltam, árva vagyok. Szeretnék érdeklődni, hogy hogy kell igényleni, esetleg mik a feltételei az otthonteremtési támogatásnak?


Köszönöm!


2011. nov. 14. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát én ugyan nem tudom pontosan, de talán mintha csak 5 év gondozottság után járna. :S És akkor se sok. Az otthonteremtés úgy megy, mint más embereknél, dolgozol, felveszed a hitelt, addig meg héderezel valami albérletben.

Ha még csak most kerültél ki a gondozásból (tehát 18 vagy), akkor van lehetőséged ha jól emlékszem 21 éves korodig otthonban maradni, hozzád hasonló helyzetű fiatalokkal. Nem egy jó helyzet, de legalább addig tudsz félretenni valami kezdőtőkét.

De miért nem kérdezed a gyámodat, vagy a gyámhivatalt, tegyeszt, valakit, akinek a hatáskörébe tartozol? Ők ismerik a lehetőségeket, kötelesek felvilágosítást adni a lehetőségeidről.

Amúgy vegyél példát, ötleteket a környezetedben élő fiataloktól. Nehogy azt hidd, hogy hatalmas hátrányban vagy, a legtöbb családban élő fiatal sem kap otthonról egy kanyi fillért sem, mert nem tudnak segíteni a szülők.

2011. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jajj, tudtam, hogy ilyen válasz érkezik! :D


Igen, jár 3 év gondozottság után is. Nem tudom, mi bajod van azzal, hogy megérdeklődöm, mer ha jár, jár, és ennyi. Miért ne használná ki az ember? Nekem nem adatott meg anya-apa, aki legalább 1 darab edényt adjon.


Nem kap kanyit sem? Igaz, de azoknak nem halt meg az apjuk-anyjuk 9 éves korukban, és tudnak hol lakni (velük), nem kisebbségiek között kell felnőniük a 2 testvérükkel együtt egy árvaházban.


Ahelyett hogy árvákat csesztetnél, tedd össze a kezed, hogy te nem voltál az, és ha vannak gyerekeid, nem azok, és ne gyere ilyenekkel.


Vagy írj az államnak, hogy vegyék el az árváktól a lakáshoz jutási lehetőséget, akkor biztosan boldog leszel.

2011. nov. 15. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jobban elolvasod, egy rossz szót nem szóltam, csak arra próbáltalak bíztatni, hogy ne nézd annyira tragikusan a helyzetet. :P

Akkor 3 év, a régi szabályozásban, ha minden igaz 5 év volt, azt se véletlen írtam feltételesen.

És azt se, hogy ott érdeklődd a pontosat.

Mellesleg ha csak közvetlenül is, de tudom milyen szar helyzet, volt párom is ilyen helyzetben nőtt fel, és ő nem 3 évet töltött ott, illetve önkéntesként is próbáltunk egy program révén legalább egy kis segítséget nyújtani, tudom, semmit nem jelent. Tényleg nem baszogatásnak szántam, sajnálom ha így vetted le, de néha talán a sorok közt is olvass és ne legyél teljesen negatív.

És továbbra is helyben próbálj érdeklődni az ottani lehetőségekről, ugyanis nagyon sok dolog önkormányzati hatáskör, abban pedig hely nélkül tuti nem tudunk segíteni.

2011. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, és ne haragudj, hogy kissé negatívan reagáltam.
2011. nov. 15. 21:04
 5/7 Orosz Hajnalka válasza:

Az otthonteremtési támogatás mértékét a folyamatos nevelésben eltöltött évek és a jogosult készpénz és ingatlan vagyonának együttes értéke alapján úgy kell megállapítani, hogy a vagyonnal nem rendelkező jogosult esetén érje el, a vagyonnal rendelkező jogosult esetén pedig a vagyonnal együtt érje el

a)

a négy évnél rövidebb időtartamú nevelésbe vételnél az otthonteremtési támogatás megállapítása idején érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének negyvenszeresét, (2012.-ben 1.140.000 forintot)

b)

a négy évet meghaladó időtartamú nevelésbe vételnél az otthonteremtési támogatás megállapítása idején érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének ötvenszeresét, (2012.-ben 1.425.000 forintot)

c)

az öt évet meghaladó időtartamú nevelésbe vételnél az otthonteremtési támogatás megállapítása idején érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének hatvanszorosát. (2012.-ben 1.710.000 forintot)


(2)

Ha a fiatal felnőtt az otthonteremtési támogatást bérlakás bérleti díjának kifizetésére vagy államilag támogatott lakás-előtakarékossági programban való részvételre használja fel, a gyámhivatal az otthonteremtési támogatás összegének részletekben történő kifizetéséről dönthet.


A gyámhivatal a gyermeket nagykorúságának elérése előtt 6 hónappal írásban tájékoztatja az otthonteremtési támogatás lehetőségéről.


(2)

Az otthonteremtési támogatás iránti igényt a kérelmező a nagykorúvá válást követően, de legkésőbb a 30. évének betöltéséig nyújthatja be. E határidő elmulasztása jogvesztő.



Lakás takarék pénztárral hamarabb juthatsz lakáshoz, mert az államtól még kapsz 30 % állami támogatást, ebben tudok neked segítséget nyújtani. Írj, ha kérdésed van.

2012. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én ugyanebben a helyzetben vagyok csak én 9 évig voltam gondozott. Most keresgélem a lehetőségeket de ahogy én látom 3 év után is kapsz egy bizonyos összeget ami alig haladja meg az 1 millió ftot! Ha nem töltötted még be a 24 et és tanulsz akkor igényelheted ! Érdemes felkeresni az egykori gondozódat vagy a legközelebbi gyámhivatalt és ők tudnak ebben segíteni!
2012. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 egy motoros lány válasza:
Én 17 hónapos korom óta vagyok Állami gondozott és okt.29-én leszek 18.. Asszem 1,9M ami járthat nekünk de sebaj..
2018. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!