Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legolcsóbban...

Hogyan lehet a legolcsóbban megoldani, hogy elköltözhessek otthonról?

Figyelt kérdés
Van egy komoly kapcsolatom, amiből úgy néz ki, hogy idővel akár házasság is lehetne, de az egyik nagy akadály az, hogy egyikünknek sincs saját lakása. Mind a ketten elég zsúfolt körülmények között élünk, vagyis nemcsak hogy szülőkkel lakunk együtt, hanem mind a kettőnknél ott lakik a testvér, a testvér férje/felesége meg a gyerekeik is (szóval azt nem tudjuk megtenni, hogy az egyikünk fogja magát, és odaköltözik a másikhoz...). Gondoltunk rá, hogy legjobb volna különköltözni, de nem tudjuk, hogyan oldjuk meg, ugyanis egyikünknek sincs valami magas keresete, hitelt meg nem merünk felvenni, mert a mai világban ez elég rizikós... Szóval azt szeretném tudni, hogy létezik-e olyan lakásmegoldás, ami megfelelhetne nekünk, vagy jobban járunk, ha elkezdünk kuporgatni... Valahol hallottam valami olyasmit, hogy Budapesten vannak olcsó lakáslehetőségek, de mi vidékiek vagyunk (konkrétan fehérváriak), nem tudom, hogy vidéken is léteznek-e ilyenek...
2011. nov. 14. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Társasházba mehettek szerintem, ami az önkormányzati és csak valami alapdíjat kell fizetnetek havonta ami nem egy veszélyes összeg. Nem tudom pontosan hogy ez a lehetőség ma már hogyan működik, de a tesóm így tudott saját lakásba menni a párjával.
2011. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Albérlet?

Vidéken kb 30.000-50.000 egy 1-2 szobás albérlet. Kb 20.000 a rezsi nettel meg tv-vel együtt.

Szóval, ha mindketten megkeresitek a minimálbért: kb75000, az együtt 150000.

Azaz legjobb esetben marad 100.000 forintotok megélhetésre. Legrosszabb esetben meg 80.000. Az szerintem nem olyan vészes...

De ha nem tetszik, akkor kuporgatás, uccu neki külföld, ahol 3 év alatt össze szedtek egy családi házra való pénzt.

2011. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezdő különköltözőknek szokott sok településen lenni az önkormányzatnál amolyan kezdeti támogatás, ahol pályázni lehet egy házra amit ha megnyersz minimális összegért lakhatsz mondjuk 5 évig. Feltétele általában az, hogy lakáselőtakarékossági szerződést kell kötni. Azt a lóvét majd visszakapod. Ezzel támogatják a fiatalságot. Nézz utánna. Nem hülyeség, mindennel együtt is olcsóbb egy albérletnél.
2011. nov. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ mindenkinek, azt hiszem, majd egyenként megpróbálkozom mindegyikkel, aztán majd bejön, amelyik bejön... :-)

Még egyszer köszi mindenkinek!

2011. nov. 16. 05:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért azt megemlíteném, hogy a minimálbér az netto 58 ezer!
2011. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!