Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Poratka ellen jó-e, ha rovarir...

Poratka ellen jó-e, ha rovarirtószert permetezek a lakóhelyiség levegőjébe?

Figyelt kérdés

2011. nov. 16. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen is, meg nem is. A rovarírtó megöli, de annyit kell kifújni a levegőbe, ami egyrészt egy vagyon, másrészt meg az embernek is mérgező lesz.
2011. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem
2011. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Viccnek jó... :)


Aki nem allergiás a poratkára, annak nem kell írtani. Teljesen ártalmatlan és mindenhol megtalálható. Nem lehet kiírtani.

Aki meg allergiás rá, az allergiás az ürülékére és a döglött akára is. Azt hiába permetezed rovarirtóval. Egy dologt érsz el: magadat is mérgezed.


Rendszeres takarítással, porszívózással, portörléssel, a levegő hőmérsékletének és páratartalmának szabályozásával, szellőztetéssel nagyságrendekkel jobb eredményt érhetsz el.


Dupla hepaszűrős porszívó nélkülözhetetlen, légtisztító berendezés ajánlott.

2011. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A rovarirtószernek semmi keresnivalója egy lakásban, mert igen erös méreg, ami az emberre is káros. A poratka a legtöbb eset nem ártalmas, kivéve, ha valaki allergiás, de akkor meg a rovarirtószer sokkal többet árt.
2011. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vagy, pedig gőzölős takarítóeszközzel ( olyan, mint a TVshop-okban hirdetnek)

Ha átgőzölöd a szőnyegeket, padlót, ágyat stb az jobban segít

2011. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A rovarirtószer használatát természetesen úgy gondoltam - és nem csak gondoltam, hanem csináltam is ilyent - hogy befújom a helyiséget, majd elmegyek otthonról. Amikor kb. 3 óra múlva hazajövök, akkor alaposan kiszellőztetek, és voilá!
2011. nov. 17. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Atkák ellen szerintem nem lesz hatásos... lehet, hogy nagyobb dózist viselnek el mint te
2011. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Megismétlem: SEM A ROVARÍRTÓ, SEM A GÖZ NEM TÁVOLÍTJA EL AZ ATKATETEMET ÉS AZ ATKASZART, AMI AZ ALLERGIÁT OKOZZA.


De ha téged megnyugtat, akkor úgyse tudunk lebeszéni a vegyszerről. Ami mellesleg szellőztetéssel sem megy ki a bútorokból, szőnyegekből.

Ja, mellesleg az atkák a szőnyegekben, bútorokban (nem szekrény, hanem ágy, heverő), ágyneműkben élnek, akár 32 cm-es mélységben. Szerinted ha a levegőt "illatosítod" rovarírtóval, az mennyiben fogja őket zavarni?


A párom is allergiás... tudom.

2011. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Megismétlem: SEM A ROVARÍRTÓ, SEM A GÖZ NEM TÁVOLÍTJA EL AZ ATKATETEMET ÉS AZ ATKASZART, AMI AZ ALLERGIÁT OKOZZA."


Jóember!


Ha sikerült megölni az atkákat, utána már csak porszívózni kell, és előbb utóbb az atkák ürülékes is eltűnik a tetemekkel együtt.

De jó, tudom, kívülről mindig jön utánpótlás.

Az igazi megoldás a parkettapadló (mármint a háló/nappaliszobában, és esetleg levegőszűrő (olyan klíma, amely szűrt levegőt enged csak be a lakásba).


Utána már csak fel kell törölni a padlót partvissal és nedves ronggyal időnként.

2011. nov. 19. 03:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!