Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez reális gázfogyasztás?

Ez reális gázfogyasztás?

Figyelt kérdés
tegnap lecserélték a gázórát, 30 óra alatt 5 m3 gáz ment el úgy, hogy 3-ason van egy konverter (19 fokra elég), 26 nm, nagy belmagasság és villanybojler van, tehát csak a fűtés fogyaszt. Ez reális? Mert mintha az kb 1500 pénz lenne, 30 napra 45, az kb 3x-osa, mint amit várok, vagy valamit elszámoltam?
2011. nov. 16. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Az túl sok, valamit elnéztél szerintem...
2011. nov. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, előtte mennyi szokott lenni.

Nálunk mostanában 10 m3 is elmegy simán 24 óra alatt. Igaz a mi lakásunk nagyobb, mint 26 nm, de normál belmagasságú.

2011. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok.

Bár ha hetek óta hideg volt a lakás, akkor a felfűtés idején többet használ a készülék.

Biztos, hogy 0-n állt az óra amikor lecserélték?

Célszerű egy asztali naptárt venni...abba időnként írni az összes óraállást. Nekem bejött évek óta ... tudok kalkulálni.

De ezt most soknak gondolom én is.

2011. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én asztali naptár helyett Excel táblázatot használok erre a célra. Áttekinthető és rögtön ki is számolja a beírt óraállásból a fogyasztást, annak az értékét, mindent.
2011. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem elhiheted egyáltalán nem sok, sokat teszteltem már. Egy konvektor 24 óra alatt őrlángon is elfogyaszt 1-2 m3 gázt. Tehát nem sok az öt, majd kifizetni lesz az!!:))
2011. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!