Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A halogén izzó is energiatakar...

A halogén izzó is energiatakarékos? Vagy az milyen, miért jobb mint a hagyományos?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják okos emberek, hogy valamennyivel jobb a halogén égő hatásfoka, mint a hagyományosnak.


Csak hát drágább is. És általában csak 2000 óra az üzemideje.

2011. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Valamennyivel kevesebbet fogyaszt a fényerejéhez képet, mint a hagyományos. De nem olyan sokkal. A kompakt fénycsöves energiatakarékosak sokkal kevesebbet fogyasztanak, a ledesekről már nem is beszélve.

Az ára nem sokkal több a hagyományos izzókhoz képest, de olcsóbbak a csöveseknél. Általában 200Ft körül már kapsz halogént.

Ha jól rémlik, olyan 42W körüli halogén felel meg egy 60W-os normál izzó fényerejének.

2011. nov. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Én a ledes izzót javaslom, bár drága, de hosszú az élettartama, és a fogyasztása 10%-a az izzólámpának.
2011. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. nov. 17. 17:01
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Én a halogént javaslom!

A lED-es és az "energiatakarékos" világítótestek tönkre teszik a szemed! Én kidobtam az összes energia takarékos lámpát, pedig nem gagyik voltak!

2011. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Azért én nem teljesen értek egyet a LED pártiakkal.

Van egy karácsonyi égősorom fehér ledekkel.


Lemértem fogyasztás mérővel, 7W-ot fogyaszt.

Van egy 7W-os kompakt csövem. Ezt is lemértem, ez is 7W.


És a karácsonyi égősor nem képes megvilágítani az adott helyiséget úgy mint a kompakt.


Akkor most jó a led fényhasznosítása vagy mégsem?

2011. nov. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

A LED izzók nem teszik tönkre a szemet.. A neon fénycső az igen, mert vibrál.


Direkt utána jártam.

2011. nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

A halogén izzó a tapasztalatom szerint egy nagy átverés. Bár szép fényes, de kb kéthavonta kiég egy (6 db van a konyhai lámpámban) és horro pénzbe kerül. A hagyományos izzó sokkal tovább tart, nem beszélve arról, hogy a hagyományos izzó sokkal környezet-kímélőbb, mint bármelyik halogén, vagy energiatakarékos. Ez az átverés lényege, azt elhallgatják, hogy a szuper izzók gyártásánál milyen nehézfémeket használnak, és mi lesz azokkal, amikor azok a környezetbe jutnak. Nem véletlenül nem mutatnak sohasem egy energiatakarékos izzó gyártási folyamatát. A zöldmozgalom nem más, mint biznisz. Ha valaki ezt nem hiszi, ki lehet próbálni egyszerűen. Tessék alapítani egy környezetvédő csoportot, és azonnal rájön, hogy háttér-multitámogató nélkül semmit sem tehet, még a szavát sem hallathatja. Szóval - a rengeteg átverés egyike.

(Vannak ilyenek, pld létezik olyan olaj, amelyet nem kellene cserélni addig, amíg a gépkocsi működik. Nagyon gyorsan visszavonták nem csak a piacról, hanem a hírverést is körüle.)

2011. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én kidobtam az összes energia takarékos lámpát, pedig nem gagyik voltak!"

Odaadhattad volna nekem! Nálam több mint 10 éve csak ilyenek vannak. Semmi baja a szememnek.


"Van egy karácsonyi égősorom fehér ledekkel.

Lemértem fogyasztás mérővel, 7W-ot fogyaszt.

Van egy 7W-os kompakt csövem. Ezt is lemértem, ez is 7W."


De gondolom az az égősor tartalmazott jó pár ledet. Akkor a 7 W-ot oszd el annyi felé!

A másik dolog, hogy ha lemérsz egy régi hagyományos izzósort, amiben azok a nagy 12V-os csavaros izzók valók, azok is fogyasztanak 60-70W-ot, mégsem világítják be annyira a szobát, mint egy ekkora villanykörte. Szóval ezt így nem lehet összehasonlítani.

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mivel mérted. Laborműszerrel, vagy egy ilyen pár ezres áruházi mérővel? Utóbbival kapcsolatban tudnék érdekességeket mesélni a pontosságáról, főleg ilyen viszonylag alacsony méréstartományban...


"Bár szép fényes, de kb kéthavonta kiég egy (6 db van a konyhai lámpámban) és horro pénzbe kerül."

Azt nem tudom hogy csinálod. Nálunk azért egy-két mindig évig kitartott a halogén. 200-300Ft, azért nem olyan horro pénz szerintem.


"...a hagyományos izzó sokkal környezet-kímélőbb, mint bármelyik halogén, vagy energiatakarékos."

Azt nem nevezném környezetkímélőnek, hogy a többletenergia fogyasztás miatt több szén-dioxidot eregetünk a levegőbe, miáltal növeljük az üvegházhatás okozta klímaváltozást.

Az kb olyan, mint mikor a "sötétzöldek" tiltakoznak az atomerőművek ellen. Csak éppen az nem jut el a tudatukig, hogy az atomenergia a mai napig a legtisztább energiaforrásunk. És gondolom miután hazamennek a tiltakozásból, ők is ugyan úgy fölkapcsolják a villanyt, bekapcsolják a tv-t vagy a számítógépet.

2011. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Ja, van olyan kompakt csövem, ami már több mint 10 éve megy. Igaz, az még nem ilyen made in PCR párszáz forintos vacak.
2011. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!